iPhone 12 Pro ve Pro Max için En Çok Satın Alınan Renk Açıklandı

1

iPhone 12 Pro ve Pro Max modelleri artık resmiyette satışa çıkmış durumda. Pro zaten gelmişti ama Pro Max modeli gelmemişti. Pro Max modelinin de ön siparişe açılmasının ardından artık iki telefonun da resmi olarak satışa sunulmuş oldu.

Satışların başlamasıyla beraber tam anlamıyla satış verileri de ortaya çıkmaya başladı. İlk elde edilen veri ise yeni akıllı telefonların en çok hangi renklerinin tercih edildiği. Aslında bu iPhone 7 modelinden kalmış bir alışkanlık.

iPhone 7 modeliyle sunulan siyah renk seçeneği o kadar çok tercih edilmişti ki artık telefonların satış verilerinde hangi rengin daha çok tercih edildiğine ilişkin de paylaşılmaya başlandı. iPhone 12 Pro ve Pro Max modelleri için de paylaşılan ilk satış verisi bu oldu.

iPhone 12 Pro ve Pro Max Modellerinde En Çok Tercih Edilen Renk Hangisi?

İki telefon için de farklı renk seçenekleri sunuldu. Eski renkler yine vardı ama görünen o ki kullanıcılar artık yeni renk seçeneklerine daha çok ilgi gösteriyor. Öyle ki paylaşılan verilere göre en çok satan renk seçeneği Pasifik Mavisi oldu.

Hem Pro modelinde hem de Pro Max modelinde en çok tercih edilen renk seçeneği Pasifik Mavi oldu ama bunun yanında bir detay daha paylaşıldı.

Renk seçiminde kullanıcılar yeni renge yönelmiş ve depolama alanı seçeneğinde de 128 GB tercihi yapılmış. İki modelde de en çok tercih edilen depolama alanı 128 GB olmuş. Demek ki burada da Apple’ın yapmış olduğu strateji olumlu geri dönüş yaptı. Marka minimum depolama alanı seçeneklerini çok yükseltmiyor.

iPhone 12 Pro ve Pro Max

Yeni telefonda de 128 GB depolama alanı kullanıcıların gözünde yeterli gözükmüş. Bu veriler iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinden sonra gelecek olan akıllı telefonlar için de önemli. Bir örnek vermek gerekirse iPhone 13 modeliyle beraber 256 GB depolama alanının başlangıç olacağı ve telefonda da 1 TB maksimum depolama alanı seçeneği sunulacağı iddia edilmişti.

En çok tercih edilen telefonlar 128 GB depolama alanlı telefonlar olunca, Apple’ın bir sonraki telefonda da aynı alanlarla devam etme kararı alacağı görüşü ortaya çıktı. Marka bir yandan kendi pazar araştırmasını da yapmış oldu.

Önceki İçerikApple, MagSafe Duo Fiyatını Açıkladı
Sonraki İçerikiPhone 12 Studio Yayınlandı – Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?