iPhone 12 Pro Pil Kapasitesi de Açığa Çıktı – Kalan Son Model!

0
320

Apple’ın Türkiye resmi sitesinde iPhone 12 modellerinin ilanları açılmadı ama ayak sesleri gelmeye başladı. Telefonların yurt dışı teslimatları yavaş yavaş başlatıldı ve muhtemelen ülkemizde de yakın zamanda yeni modelleri göreceğiz. Bir yandan telefonlar sahiplerine doğru yola çıkarken bir yandan da yeni bilgiler de belli olmaya başladı. En son iPhone 12 Pro modeli için yeni bir bilgi paylaşıldı.

Şu ana kadar pil kapasitesi netlik kazanmayan tek model olan Pro akıllı telefonlarının da pil kapasitesi belli oldu. Görünen o ki Apple yine bizleri şaşırtmayı başaracak.

iPhone 12 Pro Pil Kapasitesi Nasıl?

iPhone 12 temel modeli, Mini modeli ve en büyük ekranlı Max modeli için pil kapasiteleri ortaya çıkmıştı. Bu kez Pro modeli için ortaya çıkan batarya kapasitesi ile karşı karşıyayız ama şunu da söyleyelim ki yeni akıllı telefonun batarya kapasitesi şaşırtıcı.

iPhone 12 modeliyle aynı seviyede batarya kapasitesine sahip olan akıllı telefonda 2.815 mAh değerinde bir pil var. Pro modelinin ekran boyutu düşünüldüğü zaman aynı kapasitede pilin olması kabul edilebilir ama Pro modelinde kamera özellikleri daha iyi.

iPhone 12 Pro pil

Pro modelinde yer alan kamera sistemi hem ek sensörlerle güçlendirilmiş durumda hem de LIDAR tarayıcı var. Böyle düşünüldüğü zaman iPhone 12 Pro pil kapasitesi çok yeterli gelmeyebilir. Tabii ki biz yine de pil kapasitesi konusunda yapılacak olan testleri beklemeliyiz.

Apple sunduğu pil sürelerinden memnun olan bir firma. A14 artısı ve iOS 14 işletim sistemi artısı üst üste konuyor ve telefonların pil konusunda kötü değerler sunmayacağı söyleniyor. Tam tersi artış bile olacağı söyleniyor.

Bakalım biz de pil testlerini merak ediyoruz. Yayınlandığı zaman biz de incelemeleri paylaşacağız. Şimdilik bu değerler ile idare etmek gerekiyor.

Önceki İçerikiOS 14.2 Public Beta 4 ile Nasıl Değişiklikler Gördük?
Sonraki İçerikAirPods Pro 2 Kulaklıklar için İlk İddialar Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?