iPhone 12 Pro Özellikleri Ortaya Çıktı

0
330

Apple’ın Mart ayı içerisinde sürpriz bir etkinlik düzenlemesi bekleniyordu. Mart ayı içerisinde yapılacak olan etkinlikle beraber iPhone SE 2 akıllı telefonlarının tanıtılması söz konusu olacaktı. Fakat beklendiği gibi olmadı ve yeni seri akıllı telefonların tanıtımı yapılmadı. Koronavirüs nedeniyle etkinliğin ertelenmesi gündeme geldi. Yine de Apple’ın sessiz sedasız yeni iPad modellerini ve MacBook modellerini tanıttığını gördük.

Merakla beklenen yeni akıllı telefonlar içinse bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone 12 Pro akıllı telefonlarının kamera özellikleri konusunda bazı sızıntılar yapıldı. Kamera özellikleri konusunda yapılan sızıntılar, bu serinin ne kadar iddialı olacağını şimdiden ortaya çıkarmış durumda.

iPhone 12 Pro Nasıl Özelliklerle Gelecek?

Sızıntılara göre iPhone 12 Pro akıllı telefonlarının arka kısmında 4 adet kamera bulunacak. Kare şeklinde kamera alanının içerisinde yer alacak olan kameraların 3 tanesi standart lensler olacak. Kamera lensleri ile aynı boyutta olacak olan bir de LiDAR tarayıcı kullanıldığını göreceğiz.

Bunun dışında iPhone 12 Pro ana arka kamerası kısmında ise 64 MP değerinde bir arka kameraya yer verilecek. f/1.6 diyafram açıklık değerinde ana kameranın geniş açılı olması söz konusu olacak. Bu kameranın 8K çekim yapabilip yapamayacağı konusunda da net bilgiler bulunmuyor. Bunlar için biraz daha beklemek gerekecek.

İkinci kamera kısmında geçtiğimiz zaman ise 24 MP değerinde 5x zoom özelliği bulunan bir telefoto kamerası göreceğiz. İkinci kameranın yanında üçüncü kamera kısmında da 12 MP ultra geniş açılı bir kamera kullanılacak.

iPhone 12 Pro

Arka kısımda bu şekilde bir kamera dizilimi ile rakipleriyle yarışacak olan iPhone 12 Pro akıllı telefonlarının ön kısımda ise tek bir kamera ile geldiğini göreceğiz. 12 MP değerinde Face ID sistemli f/2.2 diyafram açıklığında ana ön kamera kullanılacak.

Telefonun kameraları konusunda paylaşılan özellikler bu şekilde. Aynı rapor içerisinde yeni modelin teknik özelliklerine ilişkin de bazı bilgiler var.

Bu göre iPhone 12 Pro serisinde 6.1 inç bir ekrana yer verilecek. Geniş ekranın Super Retina XDR teknolojisinde olması ve 458 PPi piksel yoğunluk değerine yer vermesi bekleniyor. Bunun yanında yenileme hızının da 120 Hz seviyesine çıktığını göreceğiz. Samsung’un akıllı telefonlarında olduğu gibi yenileme hızı güncellenmiş olacak.

Donanımsal özelliklere geçtiğimiz zaman işlemci kısmında yenilenmiş A14 Bionic modellerini göreceğiz. 5 nm üretim sürecinden geçmiş olan işlemciler 6 GB RAM bellek miktarı ile desteklenecek. USB Type C girişiyle beraber gelecek olan modelin yeşil, mavi, beyaz ve siyah renk seçeneklerinin olacağı ise son detayımız olarak karşımıza çıkıyor. Bunun dışında daha ne gibi özellikler olacağını tanıtımla göreceğiz. Bir aksilik olmazsa tanıtımın Eylül ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

Önceki İçerikiOS 13.4 Batarya Testi – Pil Dayanma Süresi Uzuyor mu?
Sonraki İçerikiPhone 11 mi? Galaxy Note 10 mu? Hangisini Almalıyım?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?