iPhone 12 Pro Ön Siparişleri Rekora Gidiyor

0
2600

iPhone 12 Pro modelinin ön siparişleri seçili olan ülkelerde başladı. İlk siparişler başladı ve ilk siparişler başladığı gibi Apple, ilgi odağı oldu.

Telefonların ön siparişlerinin ne seviyede olduğu rakamsal olarak açıklanmadı ama hem ünlü analistlerden gelen bilgiler hem de Apple’ın son adımları, ön siparişlerin nasıl gittiğini göstermiş oldu.

iPhone 12 Pro için Parça Siparişleri Arttırıldı

Geçtiğimiz haftanın başında Ming Chi Kuo tarafından yeni akıllı telefonların ön siparişlerinin, iPhone 11 Pro modeline göre iki kat daha fazla olduğu açıklanmıştı. İki katına kadar daha fazla siparişin verildiği söylenirken, ünlü analistin bu açıklamalarına doğrulama geldi.

Digitimes raporları açıkladı ve telefonların ön siparişlerinin geçen seneye göre iki kat daha fazla olduğunu duyurdu. İki katına kadar daha fazla sipariş verilen akıllı telefonlarda stok sorunlarının yaşanabileceği de söylendi.

İşte bu stok sorunlarının gündeme gelmemesi için ise Apple tarafından parça üreticilerine yeni bir başvuru yapıldığı söyleniyor. Yapılan açıklamaya göre iPhone 12 Pro modellerinde yer alan LIDAR sensörlerini destekleyen yongaların siparişleri yeniden geçildi.

iPhone 12 Pro

Tekrar bu yongaların üretilmesi için tedarikçilerine giden Apple, üretimi iki katına kadar arttırmış durumda. Yeni akıllı telefonların bu kadar çok ilgi görmesi neticesinde ise markanın satışlarının nasıl değişeceği de merak konusu oldu.

Digitimes üzerinden paylaşılan habere göre bu kadar yüksek sipariş verilmesiyle beraber stok sorunlarının önüne geçilecek ama tabii ki henüz akıllı telefonların diğer ülkelerde satışları başlamadı. Diğer ülkelerde de satışların başlaması durumu değiştirebilir. Yani bir stok sorunu ya da teslimat süresi sorunuyla karşı karşıya kalabiliriz.

Apple bunun için duyuru yapmayacaktır ama yine Apple kaynaklarından konuya ilişkin bilgiler geldiği zaman biz de paylaşacağız. Özellikle ülkemize yeni akıllı telefonların ne zaman geleceğini merakla bekliyoruz.

Önceki İçerikiPhone 12 Mini Gerçek Boyutuyla Gözüktü
Sonraki İçerikmacOS Big Sur 11.0.1 Beta 1 Geldi – Sürpriz Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?