iPhone 12 Pro Max ve Mini için Kötü Haber Geldi

0
744

iPhone 12 tanıtımı için dengeler değişti. Virüs salgını, parça tedarik sorunları derken her zaman Eylül ayında tanıtılan akıllı telefonlar gecikti. Yeni akıllı telefonların tanıtımı 13 Ekim tarihinde gecikmeli olarak yapılacak ve telefonların yanında bazı yeni ürünler de duyurulacak.

4 yeni iPhone telefonunun tanıtılmasını beklediğimiz etkinlik için sürekli paylaşımlar da gelmeye devam ediyor. 15 Eylül etkinliğini doğru tahmin eden ve arkasından tanıtılan ürünleri de doğru tahmin eden Jon Prosser, bu kez yeni akıllı telefonların etkinlik sonrası satış stratejisi için iddialarda bulundu. Buna göre iPhone 12 Pro Max ve Mini modelleri için kötü haberler ver.

iPhone 12 Pro Max ve Mini Satışa Geç Çıkacak

İddialara göre Apple 4 yeni akıllı telefonu da tanıtacak ama sadece iki modeli satışa çıkaracak. iPhone 12 Pro Max ve Mini modellerinde gecikmeye neden olan bir sorun oluştuğu ve pandeminin de etkisi olduğunu söyleyen Jon Prosser, bu iki modelin satışının Ekim ayında yapılmayacağını açıklamış oldu.

Ünlü isim tarafından paylaşılan tarihe göre bu iki modelin satışı Kasım ayının sonunu bulacak. Hemen burada bir ayrımı yapmak istiyorum. Mesela 8.nesil iPad tanıtıldı ve neredeyse 1 ay sonra satışa çıktı.

iPhone 12 Pro Max ve Mini

Apple Watch 6 ve SE modelleri için de hemen hemen aynı durum geçerli oldu. Burada şunu diyebilirsiniz ki zaten tanıtılan diğer ürünlerin satışı da 1 ayı bulabiliyor. Buradaki ayrım şu ki 8.nesil iPad ya da Apple Watch 6 cihazları için yaşanan bu gecikme ülkemiz için geçerli.

iPhone 12 Pro Max ve Mini modeli ise ABD dahil tüm dünyada Kasım ayının sonuna doğru satışa çıkacak. Yani telefonlar iyice gecikecek. Ülkemiz açısından bakacak olursak, bu gecikmenin sonrasında telefonun bize gelmesi 2-3 ayı bulabilir. Tabii ki bunlar sadece iddialar üzerine kurulmuş olan tahminler. Telefonlar tanıtılacak ve biz de sorularımızın cevaplarını alacağız. Fiyatla beraber çıkış tarihi de açıklanıyor.

Önceki İçerik8.nesil iPad Türkiye’de Satışa Çıktı – Versiyonlar ve Fiyatlar
Sonraki İçerikiPhone 12 Touch ID Sensörüyle mi Geliyor?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?