iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini Ön Siparişe Açıldı

  0
  6038

  iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini, modelleri için beklenen tarih geldi. Tanıtım sırasında Apple yeni akıllı telefonlar için temel model ve Pro modelin ön siparişlerini Ekim ayında açacaklarını duyurmuştu.

  Fakat mini model ve max modeli için ön siparişlerin Kasım ayına kadar sarkacağı söylenmişti. Beklendiği gibi siparişler Kasım ayına kadar sarktı ve 6 Kasım yani bugün ön siparişler açıldı.

  iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini Artık Sipariş Edilebiliyor

  Yeni akıllı telefonların Max modeli ve Mini modeli şu saatlerde ön siparişe açılmış durumda. İsteyen kullanıcılar telefonları sipariş edebiliyor ve bir nevi yerini ayırt edebiliyor. Ön siparişlerde fiyatlar da beklendiği gibi.

  • iPhone 12 Pro Max – 1099 dolar başlangıç fiyatı
  • iPhone 12 Mini – 699 dolar başlangıç fiyatı.

  iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini

  Bu fiyatlarla ön siparişler başlamış durumda. Her iki akıllı telefon için de siparişlerin kullanıcılara ulaşmaya başlayacağı tarih ise 1 hafta sonrasını gösteriyor. Telefonları şimdi sipariş edenler, 13 Kasım itibariyle yeni modellere ulaşmaya başlayacak. Fakat burada ilginç bir nokta var.

  Şöyle ki iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini ön siparişlerinin başlayacağını duyduğumuz an Apple’ın sitesini ziyaret ettik. Çünkü bir gece öncede telefonların ülkemizin de dahil olduğu 30 ülke de ön siparişe açılacağı söylenmişti.

  İddialar bu yönde olunca ülkemiz için de siparişlerin açılacağını düşünmüştük. Tam söylenen saatte Apple Türkiye sayfası da bakıma alındı. iPhone 11 ya da iPhone XR modellerine girmek istediğiniz zaman, sayfanın bakımda olduğu ve hemen geri döneceği konusunda bir uyarı vardı.

  iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini

  ABD sayfasında iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini modelleri satışa sunuldu ve siparişler başladı. Hatta site ilk anda bir çökme sorunu yaşadı. Fakat Apple Türkiye sayfasında düzenlemenin hemen ardından hiçbir değişiklik olmadı.

  Türkiye sayfası yeniden erişime açıldığı zaman, ne yeni telefonlarla alakalı değişen bir durum gördük ne de eski modellerin sayfasının değiştirildiğini gördük. Fiyatlar ve geri kalan detaylar aynı gözüküyor.

  Telefonların ülkemizde ne zaman ön siparişe açılacağı ya da satışa başlayacağı konusunda ise herhangi bir bilgi yok. Daha temel model ve Pro modelinin bile satışları konusunda herhangi bir ipucu ya da yeni bir adım gelmedi. Şu an beklenti sürüyor.

  Önceki İçerikFortnite Dolaylı Yoldan iOS Platformuna Geri Dönebilir
  Sonraki İçerikHomePod Mini Satışa Çıktı – Teslimat Tarihleri Ne Zaman?
  Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

  YORUMLAR

  Lütfen yorumunuzu girin:
  İsminiz nedir?