iPhone 12 Pro Max Parçalandı – İç Tasarımda Değişiklik Var!

0
171

iPhone 12 Pro Max parçalama testleri yapılmaya başlandı. Daha önce iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelinin parçalama testlerini paylaşmıştık. Şimdi ise Pro Max modeli kullanıcılara ulaşmaya başladı ve haliyle Pro Max modelinin parçalama testleri yayınlanmaya başladı.

Paylaşılan son parçalama videosunda ise ilginç sonuçlara ulaşıldı. Öyle ki telefonun iç aksamında eski modellere göre bir değişiklik yapıldığı görülüyor.

iPhone 12 Pro Max için Yerleşim Değiştirilmiş

Yeni akıllı telefonların iç tasarımlarında kullanılan yerleşimde büyük bir değişim söz konusu. Bu kez pil ve anakart sağ tarafa alınmış. Apple uzun bir süredir anakartı sol tarafta kullanıyordu. Sol kısımda yer alan birçok bileşenin sağ kısma alınmış olduğunu görüyoruz.

Bunun dışında pilin “L” formu değişmemiş olsa da pilin baktığı yön değiştirilmiş durumda. Bu da iç aksam değişikliğini özetliyor.

Yeni iç tasarımın artıları da var. Mesela daha geniş bir alan sunuluyor olması. Pil kapasitesi konusunda da Apple’ın farklı bir tercih yapması ve pil kapasitesini arttırması mümkün olabilirdi.

Bunun için bir alana yer verildiği görülüyor ama Apple böyle bir tercih yapmamış ve pili kapasite olarak biraz daha kısmış durumda.

Önemli parçalar ve anakart konum olarak değiştirilmiş durumda ama parça boyutları konusunda herhangi bir değişiklik yapılmamış. Parça boyutları ve genel olarak parçanın tasarımları sabit kalmış durumda.

İşi özetleyecek olursak iPhone 12 Pro Max iç tasarımında yerleşimler değiştirilmiş ama iç tasarımda parçalar konusunda bir değişiklik yapılmamış. Yine diğer modellerde de yer alan parça tasarımı devam etmiş ve aynı malzemeler kullanılmış.

Burada tek takılacağımız nokta pil kapasitesinin neden böyle seçildiği. Tabii ki A14 işlemci artı sağlar ve iOS 14 buna göre optimize edilmiştir ama yine de imkan varken neden daha büyük bir pil konulmadığı her zaman tartışılmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Önceki İçerikiPhone SE 2020 DxOMark Kamera Puanları Güncellendi
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro DxOmark Kamera Puanları Açıklandı – Şaşıracaksınız!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?