iPhone 12 Pro Max Modelinin Büyük Başarısı

0
3164

iPhone 12 Pro Max, en büyük ekranlı iPhone konumunda. Telefon tanıtıldığında ve ilk incelemelerimizi yaptığımız dönemde, söz konusu akıllı telefonların ekranları için bazı ifadeler kullanmıştık. Paylaşımımızda bu yeni OLED ekranının en iyi akıllı telefon ekranı olabileceği yorumunu yapmıştık.

Telefon satışa çıktı ve değerlendirme adreslerinin eline geçti. Tabii ki bu değerlendirmelerden birisi de ekran değerlendirmesi oldu. Tıpkı o dönem yorumlarımızda söylediğimiz gibi, telefonun ekranı tüm bu değerlendirmelerden sonra birinci sıraya oturmayı başardı.

iPhone 12 Pro Max En İyi Ekranlı Akıllı Telefon Oldu

Yeni akıllı telefonu değerlendiren bu konuda otorite olan adreslerden biri olan DisplayMate oldu. ekran toplamda 11 farklı kategori üzerinden değerlendirmeye alındı.

Bu değerlendirme içerisinde yeni akıllı telefon:

  • doğal ışık salınımı konusunda en iyi model
  • yüksek kontrast oranı konusunda en iyi model
  • Renk doygunluğu konusunda en iyi model
  • OLED renk matrisleri konusunda en iyi model

iPhone 12 Pro Max

olmayı başardı. Telefonun görüntü kalitesinin ne kadar iddialı olduğunu gösteren bu sonuçlar bile yeterliyken, bir kategoride de marka zirveye yerleşmeyi başardı. O da yansıtma oranı. Telefon en düşük yansıtma oranına sahip olan telefon oldu ve parlaklık değerinin açıya göre en az değiştiği akıllı telefon olarak öne çıktı.

Bunlarla beraber iPhone 12 Pro Max en iyi ekrana sahip olan telefon seçildi ama bir de soru işareti var. O soru işareti kısmı telefonun yenileme hızından kaynaklanıyor. Bu modelin yenileme hızının düşük olduğu biliniyor. 60 Hz gibi bir yenileme hızı var.

Şimdi diyeceksiniz ki 144 Hz yenileme hızına sahip olan akıllı telefonlar varken 60 Hz yenileme hızı olan akıllı telefon nasıl lider oldu? DisplayMate bu konuda da bir paylaşım yaptı. Telefonun GPU değeri ve yine telefonun işlemci gücü sayesinde ekran yenileme hızının açığının kapatıldığı söylendi ama bu açıklama ne kadar gerçekçi tartışılır.

Yenileme hızının da 120 Hz olması, derecelendirme puanlarını maksimum seviyeye getirebilirdi. Bir sonraki iPhone için bu da değiştirilecektir.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Max DxOMark Puanları Nasıl?
Sonraki İçerikiPhone için Ödenecek Tazminat Miktarı Belli Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?