iPhone 12 Pro Max Kalıpları Paylaşıldı

0
661

Apple’da gündem iPhone SE 2 ve iPhone 12 akıllı telefonları. Çok kısa bir süre önce iPhone 12 akıllı telefon modelleri için Apple’ın resmi destek sayfasından bir görselin ortaya çıktığından söz etmiştik. Söz konusu görselde Apple’ın yeni akıllı telefonlarının çentiksiz bir tasarım ile geleceği ve çerçevesiz modeller olacağı öne çıkmıştı. Yeni seri akıllı telefonlar için ortaya çıkan bu bilgiler bir yana, şimdi ise Apple konusunda paylaşımları ile dikkat çeken Mac Otakara tarafından sürpriz bir paylaşım geldi. Şimdiye kadar sızan raporlara göre Mac Otakara, iPhone 12 Pro Max akıllı telefonlarına ait olduğunu iddia ettiği kalıp görsellerini hazırladı.

iPhone 12 Pro Max Akıllı Kalemle Geliyor

Mac Otakara tarafından hazırlanan kalıplar, yeni seri akıllı telefonların nasıl bir tasarıma sahip olacağını da gösteriyor. Kalıp görsellerine baktığımız zaman, telefonların iPhone 4 benzeri bir çerçeve ile geldiğini göreceğiz. Aslında bu konuda daha önce de paylaşımlar yapılmıştı. Hatta sızan hemen hemen her bilgide tasarım kısmında eski tasarıma dönüş yapılacağı ve çerçevelerin biraz daha köşeli modeller olacağı vurgulanmıştı.

Yeni akıllı telefonların çerçeve kısmında beklendiği gibi biraz daha kesin hatların sunulduğu vurgulanıyor. Söz konusu akıllı telefonların ekran alanının daha geniş olduğunu da görüyoruz. Fakat burada önemli bir detay daha var.

Öyle ki söz konusu akıllı telefonların yine çentik alanına sahip olduğunu göreceğiz. Çentik alanının kullanılmadığı bir akıllı telefon göreceğimizi düşünüyorduk. Aslında bakarsanız birçok raporda çentik alanının olmayacağı yönündeydi. Fakat Mac Otakara tarafından hazırlanan videoda çentik alanının net bir şekilde sunulduğu görülüyor.

Arka kısımda ise çoklu kamera kullanımı devam edecek. Yine kamera tasarımının değişmeyeceği ve üçlü arka kameranın kullanılmaya devam edeceği de net bir şekilde görülüyor. Hazırlanan kalıp çalışmasında belki de en çok dikkat çeken kısım ise yeni bir manyetik alanın bulunması.

Ünlü analistlere göre bu kısımda bir akıllı kalem bölümüne yer verilecek. Apple Pencil serisinden daha küçük bir kalem kullanılacağı belirtilen akıllı telefonların, tıpkı Note 10 modelinde olduğu gibi akıllı kalem sunması söz konusu olacak. iPhone 12 Pro Max tasarımının ne kadar gerçeği yansıttığını göreceğiz.

Önceki İçerikÇerçevesiz iPhone Modelleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikApple Bug Bounty Programını Herkese Açtı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?