iPhone 12 Pro Max ile Note 20 Ultra’nın Boyutu Karşılaştırıldı

0
2511

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy Note 20 Ultra, bu yıl Android için sık sık gündeme alacağımız ana telefonlardan biri. Ama asıl savaş ne zaman olacak derseniz, iPhone 12 Pro Max tanıtıldıktan sonra olacak.

Android’in kralı ile iOS’un şövalyesi karşı karşıya gelecek. Karşılaştırma için biz de telefonun tanıtımını bekliyoruz ama sızıntılar, karşılaştırmaların çoktan başladığını işaret ediyor. Son sızıntı ile iPhone 12 Pro Max akıllı telefonu, boyut olarak Note 20 Ultra ile karşılaştırıldı.

iPhone 12 Pro Max ile Galaxy Note 20 Ultra

Sızıntıda Pro Max modeline ait olduğu iddia edilen gerçek bir kılıf yer alıyor. Kılıfın ince silikon olduğu ve telefonun boyutunu gösterdiği söyleniyor.

Karşılaştırmadan önce kılıf üzerinden elde ettiğimiz bilgilere bakalım. Baktığınızda yeni kılıfın görselinde kamera alanının farklı bir şekilde öne çıktığı anlaşılıyor ki kamera bölümünde 3 ana lens bir de dördüncü bir lens alanı bulunuyor.

Bu alan LIDAR tarayıcı için de olabilir. Zaten kılıftan anladığımız başka bir bilgi yok. Ancak bu kamera alanını anlıyoruz. Geçelim iki telefon arasında yapılan boyut karşılaştırmasına. Bu kılıf gerçekse, iki telefon arasındaki boyut farkı mantıklı olacak.

Bir telefonda 6.9 inç ekran var, bir telefonda 6.7 inç ekran olmasını bekliyoruz. Farka bakıldığında iPhone 12 Pro Max bir parmak ucu kadar daha kısa. Fakat bu telefonun Galaxy Note 20 Ultra modeline göre enine biraz daha geniş olacağı anlaşılıyor.

iPhone 12 Pro Max

Karşılaştırmada kılıf kullanılmış olmasına rağmen boyutlar mantıklı gibi gözüküyor. Çünkü şöyle bir şey var ki Galaxy Note 20 Ultra akıllı telefonunda kavisli kenarlar var. Telefonun kenarlarının kavisli olması, çerçevenin çok az olması ile 6.9 inç boyut elde ediliyor.

iPhone 12 Pro Max için beklediğimiz tamamen düz çerçeve ve tamamen düz ekran. Tamamen düz çerçeve ve tamamen düz ekran kullanılması boydan daha kısa olmasına karşın telefonun enden daha geniş olması anlamına gelecek. Burada Apple biraz daha geri düşecek çünkü tek elle kavrama konusunda kavisli ekran daha başarılı olacak.

Önceki İçerikUygun Fiyata Apple Watch SE Akıllı Saat Geliyor
Sonraki İçerikDepolama Alanlarına Göre iPhone 12 Fiyatları Sızdı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?