iPhone 12 Pro Max DxOMark Puanları Nasıl?

0
58

iPhone 12 Pro Max DxOMark puanları sonunda belli oldu. Geçen hafta temel Pro modeli için puanların belli olduğunu söylemiştik. Temel Pro model için puanlar bir tık düşük kalmıştı.

Aslında puanlar yüksekti ama telefonun rakipleri çok iyiydi ve bu nedenle sıralamada iPhone 12 Pro birinciliği eline alamamıştı. Fakat o sefer paylaşımlarımızda da söylemiştik Pro Max modelinden daha umutluyuz diye.

Gerçekten beklendiği gibi oldu ve Pro Max modelinde kamera puanları daha iyi olarak karşımıza çıktı. Şu ana kadar en yüksek puanı alan iOS cihazı bu model oldu.

iPhone 12 Pro Max DxOMark Puanı Kaç?

iPhone 12 Pro modelinde kamera puanları 128 olarak açıklanmıştı ve telefon ilk 3 sıraya bile girememişti. iPhone 12 Pro Max ise skor olarak 130 puan aldı. Tamam bu puan için iOS cihazlardaki en iyi puan açıklaması yapıldı ama genel sıralama değerlendirildiği zaman yine istenen değerlerin tam anlamıyla yakalanmadığını görüyoruz.

Telefonun fotoğraf puanı 138 olarak açıklanmış. Bu puan çok iyi bir değerde. Zoom puanı ise 68 olarak açıklanmış ki bu değer Pro modeline göre iyi olmasına karşın rakiplere göre çok düşük. Video kısmında yapılan güncelleme sonrasında ise puan 113 olarak belirlenmiş. Yine Pro modeline göre iyi ama genel değerlendirmede düşük kalan bir seviyede kalmış.

iPhone 12 Pro Max DxOMark

Telefonun ortalama puanının ise 130 olarak açıklandığını görüyoruz. Yine yeniden iPhone 12 Pro puanlarına göre daha iyi ama bu telefonu liste başına taşıyacak düzeyde değil. Tamam sıralama yükselmiş durumda ama yine istediğimiz seviyede değil.

Mate 40 modellerinin listede ezici liderliği liderliği devam ediyor. iPhone birinci sıraya gelir beklentisi de böylece boşa çıkmış oluyor. Artık iPhone 13 modeline kısmetse diyelim. 🙂

Bu arada unutmadan iPhone 12 Pro Max DxOMark puanlarını sağlayan kameraları da yeniden hatırlayalım. Telefonda 12 MP değerinde f/1.6 diyafram açıklığında bir ana kamera bulunuyor. İkinci kısımda ise 12 MP değerinde ultra geniş açılı bir kamera bulunuyor. Son kamera kısmında ise 12 MP telefoto lensi ve LIDAR sensörü de bulunuyor.

Önceki İçerikiPhone 12 Türkiye Çıkış Tarihi için İlk Bilgi Geldi
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Max Modelinin Büyük Başarısı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?