iPhone 12 Pro LiDAR Tarayıcısı Görüldü

0
284

iPhone 12 serisi akıllı telefonları için saat dönmeye başladı. Tüm ertelemelere karşın yeni akıllı telefonların Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Etkinlik koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olarak yapılabilir ancak telefonların çıkışında herhangi bir gecikme olması beklenmiyor.

Sürecin yaklaşmasıyla beraber yeni seri akıllı telefonların özelliklerine ilişkin yeni bilgiler de gelmeye başladı. Son olarak telefonların kamera tasarımını gösteren bir bilgi ortaya çıktı. iOS 14 kaynak kodları içerisinde yer alan bilgilerle beraber nasıl bir kamera düzenine yer verileceği konusunda detayları görmüş olduk.

iPhone 12 Pro LiDAR Tarayıcı ile Gelecek

Ana modele değil ancak Pro modele ait olduğu iddia edilen görsellere göre iPhone 12 akıllı telefonlarının içerisinde LiDAR tarayıcı bulunacak. Apple’ın bu teknolojiyi ilk olarak iPad Pro modellerinde kullandığını görmüştük.

iPad Pro içerisinde kullanılan sistemlerin iPhone akıllı telefonlarında da geçerli olması bekleniyordu. Ardı ardına bu yönde bilgilerin paylaşıldığını biliyoruz. Son görsel tüm bu bilgileri kanıtlayacak nitelikte olan bir görsel. Görsele baktığımız zaman iPhone akıllı telefonlarının arka kısmında yine kare şeklinde bir kamera alanına yer verileceği görülüyor.
Kare şeklinde bir kamera alanının içerisinde bu kez 4 kameranın kullanıldığını görmek mümkün olacak.

Fakat burada dikkat edilecek olan bir başka nokta daha var. 3 arka kameranın görsel üzerinde gruplandırıldığı ve 7 numarasının verildiği görülüyor. Bu ilk gruplama olarak gösterilebilir. İkinci gruplama kısmına ise 8 numarasının verildiği görülüyor.
Bu kısımda ise taralı bir görsel tasarımına yer veriliyor.

Bu da demek oluyor ki yeni seri akıllı telefonların bu kısımda LiDAR tarayıcı kullandığını görmek mümkün olacak. Aynı yapının iPad Pro modelinde de kullanıldığını görmüştük. Böyle bakıldığı zaman benzer bir tasarımın yine kullanılacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

LiDAR tarayıcının iPhone akıllı telefonlarına katacakları ise tartışılmaz olacak. Öyle ki iPad serisinde kullanılan sensörlerin 5 metreye kadar nesne algılama gibi artıları var. Bu da artırılmış gerçeklik teknolojisinin çok daha iyi bir seviyeye gelmesini sağlıyor. iPhone 12 Pro LiDAR tarayıcılarının da aynı ayrıcalığı sunması söz konusu olacak. Fakat dediğimiz gibi bu ana modelde değil de Pro modelde beklenen bir teknoloji. Ayrıca şu an için Apple tarafından bu konuda bir doğrulama gelmediğini de eklemiş olalım.

Önceki İçerikiPhone 11 Fiyatlarında İndirim Kararı Alındı
Sonraki İçerikiPhone 12 Ekran Tasarımı En Net Şekilde Görüntülendi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?