iPhone 12 Pro Kasa Görüntülerini İçeren Video Paylaşıldı

0
2064

iPhone 12 Pro tanıtımına sayılı gün kala son sızıntılar aktarılmaya başladı. Yeni sızıntının kaynağı, bu zamana kadar sürekli bilgi veren isimlerden biri olan EverythingApplePro. Sızıntı olarak yayınlanan yeni videoda çok önemli detaylar saklı.

Telefonun tasarımı adeta kesinleşmiş oldu. Tabii ki bu video gerçek bir video ise. Bu zamana kadar sızan bilgileri de doğrulayan videoda yer alan telefonun detaylı yapısına bakalım. Gerçekten bu model iPhone 12 Pro olabilir mi?

iPhone 12 Pro için Sızdırılmış Olan Yeni Video

Telefonun arka kapağının yer aldığı videoda çok fazla detay öğrenebiliyorsunuz. Başta bu modelin düz çerçeve ile geleceği kesinleşmiş oldu. Yanlarda tamamen metal detayların öne çıktığı düz bir çerçevenin kullanıldığını anlıyoruz. Bu düz çerçeve ya da kenarlar tasarımın az bir miktar değiştiğinin kanıtı.

Kasayı bırakın ve arka kapağa bakın. Arka kapak üzerinde yer alan kameraların yerleşimi aynı ama iPhone 12 Pro modelinin kamera alanı içerisinde farklı donanımlar da gözüküyor. Bu kısımda bir LIDAR tarayıcının olacağı anlaşılıyor.

iPhone 12 Pro

LIDAR tarayıcı 6.7 inç ekranlı modelin yanında bu modelde de yer alacak. iPhone 12 Pro sızıntısına göre telefonun kasa boyutu 6.1 inç.

Diğer detay ise 5G modemler için yerleştirildiği görülen anten alanı. Bu alanda telefonun 5G destekli olacağını doğrulamakta. Tabii ki şu an kullanılacak olan 5G sisteminin niteliğini bilemiyoruz.

Videoda manyetik şarj alanı için de tam orta kısımda bir bölüm belirlenmiş olduğu anlaşılıyor. Muhtemelen kablosuz şarj hızı daha yüksek olacak çünkü ayrılan alan biraz daha büyük bir alan olmuş.

Yeni LIDAR tarayıcı sistemi, kameralarda yapılan değişiklik, kasanın artık daha düz bir hale getirilmesi gibi noktalar Apple’ın iPhone 12 Pro modelinde sunacağı değişiklikler olarak sınırlandırılabilir. Bir de işin başka bir boyutu var.

Yeni işlemciler, kameralar kısmında yapılacak olan iyileştirmeler, ekranın nasıl değişeceği ve en önemlisi de Apple A14 işlemcilerinin ne kadar başarılı olacağı. Bu konuları da öğrendiğimiz zaman, telefon hakkında gerçek anlamda yorumlar yapmaya başlayabileceğiz. Şimdilik kasa değişikliği bile memnun edici bulundu.

Önceki İçerikApple, Bulut Oyun Servisleri için Yeşil Işık Yaktı
Sonraki İçerik15 Eylül’de Ne Tanıtılacak? – iPhone 12 Olmayabilir!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?