iPhone 12 Pro için Yeni Konsept Videosu Yayınlandı

0
359

iPhone 11 serisi satışa çıkmak üzere. Yeni akıllı telefonların satışa çıkması bir yana, bu modellerin özellikleri kısmında da tüm detaylar belli olmuştu. Teknik özellikler oldukça başarılı ancak açıkçası tasarım özellikleri çok fazla sevilmedi. Bu noktada yeni seri akıllı telefon modellerinin özellikle kamera tasarımının eleştiri aldığını gördük. Haliyle Apple’ın iPhone 12 Pro modellerinde kamera tasarımını değiştirmesi bekleniyor.

Bazı kaynaklardan yeni tasarım için belli başlı bilgiler de gelmeye başladı. Bu bilgiler ışığında söz konusu akıllı telefonlar için konsept çalışmaları yapılmaya başlandı. Son olarak iPhone 12 Pro akıllı telefonları için yeni bir konsept videosu paylaşıldı.

iPhone 12 Pro Tasarımı Nasıl Olacak?

iPhone 12 Pro akıllı telefonları için paylaşılan konsept videosunda çok dikkat çekecek detaylar var. Kamera kısmından başlamamız gerekiyor. Kamera kısmında 3 kamera yerine 4 kamera kullanılacağı vurgulanmış. Haliyle kare kamera alanının içerisinde 4 kamera lensinin bulunduğunu göreceğiz ki bu sayede de simetrik bir görüntü sunulacak. Kameraların kare alanın içerisinde köşelere yerleştirildiğini göreceğiz.

Kare alanın hemen ortasında ise bir flaş ışığının yer aldığını göreceğiz. Kısacası iPhone 11 Pro modellerinde görmeyi beklediğimiz simetrik tasarım bu modelde sunulmuş olacak. Telefonların değişimi sadece kamera kısmında olmayacak. Bunun dışında ekran kısmında da önemli bir değişiklik söz konusu olacak.

Ekran kısmında da çentik alanına veda edileceği düşünülüyor. Konsept çalışmasında çentik alanının tamamen kaldırıldığını ve telefonların tamamen çerçevesiz modeller olarak sunulduğunu görmekteyiz. Sadece ön kamera ve sensörlerin bulunacağı ince bir üst çerçeve alanı olacak.

Genel olarak kasa kısmında da kavisli yapının son bulacağı vurgulanmış. Kasa kısmında iPhone 4 modellerinden aşina olduğumuz köşeli tasarıma geri dönüş yapıldığını görüyoruz. Tabii ki tüm bunlar konsept çalışmasını ortaya koyuyor. Bu tasarımın ne kadar geçerli olacağını bekleyip görmek gerekecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3.4'den iOS 9.3.3'e dönmek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?