iPhone 12 Pro DxOmark Kamera Puanları Açıklandı – Şaşıracaksınız!

0
315

iPhone 12 Pro DxOmark puanları sonunda açıklandı. Kamera konusunda en iyi değerlendirmeyi yapan DxOmark belki de bu yılın hatta 2021 yılının en çok beklenen kamera değerlendirmesinin sonuçlarını da açıklamış oldu.

Sonuçlar beklentileri biraz değiştirdi ve bazı noktalarda gerçekten şaşırtıcı bir hal aldı. Sabah saatlerinde firmanın iPhone SE 2020 modeli için de puanları değiştirdiğini görmüştük. Şimdi iPhone 12 Pro kamera puanları gelmiş oldu. Peki, puanlar nasıl?

iPhone 12 Pro DxOmark Kamera Puanları Nasıl?

Puanlarda ilk dikkat çeken, en önem verilen nokta video oldu. Her sene video puanlarında iPhone biraz daha geri planda kalıyordu. Bu kez öyle olmadı. Yeni format destekleri de düşünülerek yeni iPhone modelinin video puanının 112 puan olduğu açıklandı.

En iyi modelde bu puan 116 olarak belirlenmiş durumda. Buradan iPhone 12 Pro modelinin video performansının hala en iyisi olmadığını da anlamış olmanız lazım.

İkinci kısımda ise fotoğraf performansı var. Fotoğraf performansında telefon çok iyi olarak değerlendiriliyor. Hızlı ve otomatik odaklama sunabiliyor olması ve pozlamaların çok iyi olması övgü alıyor.

iPhone 12 Pro DxOmark

iPhone 12 Pro DxOmark

Bu konuda değerlendirmede de telefonların 135 puan aldığını görüyoruz. Tek kötü yan ise zoom konusu. 2X zoom yine yeterli gelmemiş. Değerlendirme sonuçlarına göre yeni akıllı telefonlar zoom konusunda sadece 66 puan alabilmiş. Bu da telefonu ortalama olarak 128 puana kadar düşürüyor.

Sonuç olarak puanlar şöyle;

  • 135 fotoğraf puanı
  • 112 video puanı
  • 66 zoom puanı

Buna göre yeni akıllı telefonlar sıralamada 4.sıraya yerleşiyor. Birinci sırada hala Mate 40 Pro var. Fakat iPhone 12 Pro DxOmark kamera puanları sizi yanıltmasın. Pro Max modelinin kamerası daha iyi olacak. Lensler daha geniş tutulduğu için hem ışık performansı daha iyi olacak hem de zoom performansı daha iyi olacak.

Bu da bayağı bir fark oluşmasına neden olabilir ve Max modeli zirvede yer alabilir. Beklenti Max modelinin bire ya da ikiye oynayacağı yönünde ama göreceğiz.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Max Parçalandı – İç Tasarımda Değişiklik Var!
Sonraki İçerikAirPods 3 Tanıtım Tarihi Belli Oldu İddiası Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?