iPhone 12 Pro Dayanıklılık Testi Yayında

0

iPhone 12 Pro dayanıklılık testi, Apple’ın iddialarından sonra çok daha önemli hale geldi. Telefonda seramik ekranları ve paslanmaz çelik malzemelerinin günlük kullanımlar için ne denli koruma sağlayacağı merak konusu olmuştu.

İşte bu konuda ilk kapsamlı sağlamlık testi yayınlandı. Daha önce bir kutu açılış videosunda her iki model için de bükülme testlerinin yapıldığını görmüştük. Şimdi ise sağlamlık testi yayınlanmış oldu ve çizimlere karşı da yeni modelin ne kadar dayanıklı olduğunu gözlerimizle görmüş olduk.

iPhone 12 Pro Dayanıklılık Testi Sonuçları Nasıl?

Yeni telefonlar için testleri yapan isim yakından tanıdığımız JerryRigEverything oldu. Yeni modellere sağlamlık testi uygulayan ünlü YouTuber kanalı şimdi ise iPhone 12 Pro modelini konuk aldı ve sonuçlar çok şaşırtıcı olmadı.

Önce telefonun MagSafe kısmının ne kadar iddialı çalıştığını görüyoruz. Bu kısma konulan metal malzemeler sorunsuz bir şekilde telefona yapışıyor. Yani manyetik şarj kısmı söylendiği gibi güçlü mıknatıslarla donatılmış gibi duruyor.

Diğer kısımda en çok merak edilen bölüm olan ekran sağlamlığı üzerine gidiliyor. Ekran sağlamlığı konusunda da iPhone 12 Pro akıllı telefonları söyleneni veriyor. Apple bu kez ekranın seramik kaplamalı olduğu söylemişti.

Seramik kaplama söylendiği gibi telefonları çizilmelere karşı koruyor. 5.seviyeye kadar ekranda hiçbir çizik oluşmuyor. 5.seviyeye kadar kadar ekranda hiçbir çizik oluşmazken altıncı seviyede ve yedinci seviyede ise ince çizikler oluştuğu görülüyor.

Ekranın hemen sonrasında kasa kısmına geçiş yapılıyor. Kasa kısmı maket bıçağı ile zorlandığı zaman çerçevelerde hafif çizikler oluşuyor ama diğer telefonlarda olduğu gibi tamamen bu kısmın soyulması gibi bir durum geçerli olmuyor.

Yine arka kapak kısmında da iPhone 12 Pro çizilmelere karşı tam anlamıyla koruma sunuyormuş gibi gözüküyor. Tüm zorlamalara karşı telefonun arka kısımda herhangi bir çizik oluşmuyor.

Tüm bu testlerin ardından son olarak telefonlarda ısı etkisi ölçülüyor. Bir çakmak ekrana tutuluyor. Fakat telefonda en ufak bir renk değişimi bile oluşmuyor. Sizin anlayacağınız iPhone 12 Pro dayanıklılık testi konusunda çok daha iyi bir telefon olmuş.

Özellikler paslanmaz çelik çerçevelerin kullanıldığı Pro modeli çok daha dayanıklı gibi. Hem çizilmelere hem de bükülmeye karşı.

Önceki İçerikiPhone 12 Ön Siparişleri Konusunda Önemli Uyarı
Sonraki İçerikiPhone 12 Mini Gerçek Boyutuyla Gözüktü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?