iPhone 12 Pro Apple 1 Design Özel Versiyon Tanıtıldı

0
266

iPhone 12 akıllı telefon tanıtımına az bir süre kaldı. Apple’ın kaynaklarının sızdırdığı bilgilere göre 13 Ekim tarihinde bir tanıtım yapılacak. Bu tanıtım Apple için de dönüm noktalarından biri olacak. 4 farklı akıllı telefon gelmesi, yeni işlemciler ve çok daha fazlası. Heyecanla beklediğimiz yeni akıllı telefon serisini bekliyoruz ama markalar da durmuyor. Daha telefon tanıtılmadan Caviar harekete geçti ve iPhone 12 Pro Apple 1 Design özel serisini tanıttı.

Bilmeyenler için Caviar, pro seviyedeki akıllı telefonların özel tasarımlarını hazırlayan bir marka. iPhone 11, Samsung S20 ve daha birçok üst seviye akıllı telefon için özel tasarım seri sunan marka şimdi de iPhone 12 Pro Apple 1 Design modeli ile gündemde.

Firma ön siparişe açtığı telefonun tasarımını kendisine göre değiştirmiş gibi duruyor. Yapılan tasarım değişikliği sayesinde benzersiz bir model elde edilmiş durumda.

iPhone 12 Pro Apple 1 Design Ön Siparişleri Açıldı

Yeni akıllı telefon tasarımında arka kısmın tamamen değiştirildiğini görüyoruz. iPhone 12 modellerinin arka kapak kısmında cam bir yüzey olacağı düşünülüyor. Caviar bu cam kapağı çıkarmış ve bunun yerine tamamen ahşap bir kapak kullanmış.

Telefonun arka kapağı kısmına eklenen ahşap üzerinde benzersiz bir tasarım kullanılmış. Arka kısmında tam ortasında 1976 yılında çıkış yapan Apple 1 modelinin monitör parçası yer alıyor. Bunun hemen altında da klavyeye benzer bir titanyum plaka kullanılmış durumda.

iPhone 12 Pro Apple 1 Design

Asıl para eden kısım ise Apple 1 bilgisayarından alınmış olan anakart parçası. Telefonun hemen alt kısmına eklenen bu anakart parçası çok değeri çünkü Apple 1 bilgisayarlar artık koleksiyon ürünü sayılıyor ve açık arttırma ile satılıyor.

Telefonun arkasında yer alan anakart parçası, dışında Apple logosunun da değiştirildiğini görüyoruz. Logo tamamen kaldırılmış ve üst sağ kısma yazı olarak Apple kazınmış. iPhone 12 Pro Apple 1 Design bu yönüyle zaten benzersiz bir telefon.

iPhone 12 Pro Apple 1 Design

Bu ilk versiyonu karışık bulan ama yine de özel bir iPhone 12 akıllı telefonu isteyen kullanıcılar için özel bir versiyon daha var. Bu versiyonda Light model olarak geçiyor. Light modelinde arka kısım tamamen sadeleştirilmiş durumda.

Orta kısımda yine tahtaya gömülü olan Apple logosuna yer verilmiş. Bu logo yazı şeklinde marka adı olarak kullanılmış durumda. Metin şeklinde logonun hemen üzerinde Apple 1 serisinden küçük bir anakart parçası var.

iPhone 12 Pro Apple 1 Design

Geri kalan arka kapak tasarımı yine ahşap tasarım. iPhone 12 Pro Apple 1 Design modelinden çok önemli bir fark yok. Özel versiyonların şimdiden ön siparişe açıldığını da söyledik. O zaman diyeceksiniz ki fiyat nasıl?

Hazırsanız fiyatlara geçelim. Öyle iPhone 12 modellerinin yüksek fiyatlı olacağını düşünüyorsanız, iPhone 12 Pro Apple 1 Design modellerini gördükten sonra tekrar düşünün derim.

iPhone 12 Pro Apple 1 Design

  • Apple 1 Design için başlangıç fiyatı: 9.900 dolar.
  • Apple 1 Design için en yüksek fiyat 512 GB depolama: 11.150 dolar
  • Apple 1 Design Light başlangıç modeli: 4.990 dolar
  • Apple 1 Design Light en yüksek fiyat: 6.140 dolar

İki modelde şu an için ön siparişte ama kesin satışa çıkış tarihi verilmemiş. Zaten verilemez de çünkü iPhone 12 modellerinin tanıtımının yapılması gerekiyor. Önce yeni seri tanıtılacak sonrasında bu özel versiyonlar için satış tarihi konuşulacak gibi duruyor. Caviar’ın daha farklı özel versiyonlar için çalışmaları var mı yok mu bunu da tanıtımdan sonra göreceğiz.

Önceki İçerikiOS 14 Batarya Testi – iOS 13.7 Sürümüne Göre Fark Nasıl?
Sonraki İçerikiPhone 12 Teslimatları 5 Ekim’de Başlıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?