iPhone 12 Pilinin Görüntüsü Paylaşıldı

0
2688

iPhone 12 pil kapasiteleri konusunda sızıntılar ortaya çıktı. Sızan pil kapasiteleri yeni telefondan ipuçlarını da getirdi. Başta şu var ki yeni telefonların pil kapasitesi, iPhone 11 pil kapasitelerinden düşük.

İlk önce bunu sertifika raporlarında gördük. Bu sertifikalar onay alındığının kanıtı. Başka bir kanıt daha geldi ve bu sefer pillerin görüntüleri sızdırıldı. Görsellerde 2 farklı pil şekli dikkat çekiyor. Pillerin şekillerinin farklı olmasının nedeni, kapasitelerinin de farklı olması.

iPhone 12 Pil Görselleri

İlk pilin görseline bakıldığında tamamen düz bir batarya kullanılacağı anlaşılıyor. Pil kasada ne kadar yer kaplayacağı konusunda fikir veren bu görseli değerlendirdiğimiz zaman, daha uzun bir pilin geleceğini ama kalınlık olarak daha ince bir pilin kullanılacağını anlıyor.

Bu pilin 3 iPhone telefonda yer alacağı söylenmekte. 5.4 inç ve 2 adet 6.1 inç akıllı telefonda bu pil kullanılacak.

iPhone 12

İkinci pil görseli ise çok daha farklı. İkinci pil görselinde tasarımın tamamen değişmiş olduğunu anlıyoruz. Dikine uzayan bir pil yerine, küt ve L şeklinde bir pil yapısı olacak. L şeklinde pil yapısı sayesinde batarya kapasitesi artacak.

3500 mAh değerinin üzerinde olacak bu bataryanın, 6.7 inç iPhone 12 Pro Max akıllı telefonunda kullanılması bekleniyor. Pil kapasitesinin artmasına karşın telefonun kasasının kalınlaştıracak şeklinde bataryayı kalınlaştırmamak adına L tasarımı benimsenecek.

20 W Hızlı Şarj Desteği Olacak

iPhone 12 pil görselleri ve kapasiteleri ortaya çıktı ama kullanılacak olan teknolojiler de boş geçilmedi. Yine aynı sertifikalar ve analistlerden gelen bilgilere göre bu sefer telefonlarda 20W hızlı şarj desteği olacak.

Unutmayalım daha önce yeni telefonlara ait olduğu söylenen batarya görsellerinde de 20W hızlı şarj desteğini görmüştük. Bu sefer iddialar güçlendi demek yanlış olmaz.

Şu an kullanılan modellerde yer alan 18W hızlı şarj teknolojisi yerine 20W hızlı şarja geçilmesi çok bir şey fark ettirmeyecektir. Performans konusunda çok bir fark olmayacak orası kesin ama asıl mesela 20W destekli şarj aleti kutudan çıkacak mı? Bir dakika yanlış oldu. Bu pilleri şarj edecek herhangi bir şarj cihazı kutudan çıkacak mı demeliydim. 🙂

Önceki İçerikiOS 13.6 Yayınlandı – Gelen Yenilikler ve Tüm Düzenlemeler
Sonraki İçerikiPhone 12 İşlemcisi A14 için Yeni Bilgiler
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?