iPhone 12 Ön Siparişleri Konusunda Önemli Uyarı

0
1278

iPhone 12 akıllı telefonlarının tanıtımı yapıldı ve yeni iPhone modelleri Apple sitesinde yer aldı. Yeni akıllı telefonlar Apple sayfasında yer alında ön siparişlerin başladığı düşünülüyor. Fakat söz konusu akıllı telefon modellerinin ön siparişleri başlamadı.

En azından ülkemizde telefonların ön siparişleri başlamadı. Fakat “iPhone 12 ön siparişleri başladı” şeklinde haberler ortaya çıktı. Bu şekilde haberlerin ortaya çıkması ön siparişlerin başladığını düşündürdü. Ön siparişler başladı ama ülkemizde değil. Yani anlayacağını burada bir karışıklık söz konusu.

Asıl konu şu ki bu karışıklıktan yararlanan çok dolandırıcı site ortaya çıkmaya başladı. Özellikle iPhone 12 Pro modeli konusunda kullanıcıların dikkatli olması gerekiyor.

iPhone 12 Ön Siparişleri için Açılan İlanlara İnanmayın

Bazı teknoloji sitelerine girdiğiniz zaman, reklam şeklinde “iPhone 12 ön siparişi ver” yazısı çıkıyor. Bu yazıya tıkladığınız zaman ise sahte bir site açılıyor. Açılan sahte sitede ön sipariş formunu doldurmanız isteniyor ve telefon için sizden bir ücret alınıyor.

Ön siparişi verdiğinizi zannediyorsunuz ama aslında bilgileriniz ve paranız dolandırıcıların eline geçiyor. Bununla da sınırlı kalmıyor. Ön siparişi verdiğiniz zaman bir de anket doldurmanız ve çekilişe katılmanız isteniyor. iPhone kazanacağınızı söyleyen anket için de bir miktar para veriyorsunuz ve bilgilerinizi veriyorsunuz. Fakat telefon kazanmak bir yana dolandırılmış oluyorsunuz.

iPhone 12 Pro

Kaspersky güvenlik uzmanları tarafından tespit edilen dolandırıcılık sistemi konusunda biz de kullanıcıları uyarmak istedik. Zaten telefonların şu an için ön siparişleri açık değil. Ön siparişler açıldığı zaman da sadece Apple’ın resmi sitesinden ya da güvenilir e-ticaret sitelerinden sipariş vermenizi öneriyoruz. Şu an için açılmış bir ön sipariş bilgisi yok.

Apple ön siparişleri açtığı zaman ya da site üzerinden satışlar başladığı zaman zaten haberlerimizi paylaşacağız. Şimdilik Apple Türkiye sayfasında bir hareketlenme yok gibi gözüküyor. Bir yandan ABD satışlarının hızlandığını görüyor olsak da şu an için Türkiye satışlarında durum değişmedi.

Önceki İçerikiPhone 12 Türkiye’de Satılmaya Başladı Ama Resmi Değil
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Dayanıklılık Testi Yayında
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?