iPhone 12 Mini Üretimi Durdu! Seri Değişiyor

0
405

iPhone 12 serisinin en az ilgi çeken modeli iPhone 12 Mini, istenen satış başarısını yakalayamadı ve bunu her seferinde hatırlatıyoruz. Yeni akıllı telefonlardan Mini modeli için istediği verimi alamadığı bilinen Apple’ın o beklenen karara ise sonunda imza attığı iddia edildi. Tayvanlı araştırma şirketi TrendForce, Apple’ın mini modelleri için üretimi durdurduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir: iPhone 14 İşlemcisi için Çok İddialı Açıklamalar Var

iPhone 12 Mini Üretilmeyecek ve iPhone 13 Mini Gelmeyecek Deniyor

iPhone 12 Mini modelinin üretiminin durması sürpriz bir durum değil. Bundan 4 ay kadar öncesinde de bu telefonlar için üretimin durması planlarının yapıldığını söylemiştik. Üretim durdu duracak derken sonunda durduğu söyleniyor. Zaten beklenen kararın ortaya çıkmasından sonra bir sonraki seri için de durumların değiştiği söyleniyor.

İlk etapta beklentimiz şuydu ki yeni akıllı telefonlarda da Mini modelleri olacak. iPhone 13 Mini modelleri gelecek. Mini serisinde satış başarısı elde edilememiş olsa da Apple bir kez daha şansını deneyecek deniyordu. Gelen tüm sızıntılar da yine bu yönde ilerliyordu.

Fakat öyle olmayacağı söylendi. Mini modeli için durdurma kararının alınması sonrasında 13 Mini modelinin de iptal edildiği söyleniyor. iPhone 13 Mini gelecek ama 14 Mini gelmeyecek deniyordu. Biz de öyle biliyorduk ama dediğimiz gibi şimdi beklentiler tamamen değişmiş oldu.

iPhone 12 Mini

Üretimin durdurduğu haberi Apple tarafından da doğrulanırsa, iPhone 12 Mini modellerinin satış durumunun ne olacağını da merak ediyoruz. Telefonlar satıştan kaldırılmayacaktır ama stoklar tükendiği zaman mini modellerini de bulmak bir hayli zorlaşacaktır. Zaten telefona ilgi çok yok ve zaten bu nedenle üretim durduruluyor. Orası da ayrı bir nokta olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone 12 Mini kararının resmi olarak ne zaman açıklanacağını ise bilemiyoruz. Bunun için Apple bir açıklama yapacaktır ya da yeni akıllı telefonların tanıtımını bekleyecektir. Bu durumda iPhone 13 serisi zaten 3 model olarak gelecek gibi gözüküyor. Başrolde yine Pro Max modeli olacak ve en düşük seçenek iPhone 13 temel modeli olacak gibi duruyor. Bakalım daha neler göreceğiz?

Önceki İçerikiPhone 14 İşlemcisi için Çok İddialı Açıklamalar Var
Sonraki İçerikiPhone 12 Kamera Sorunu İddiası Gündeme Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?