iPhone 12 Mini Parça Parça Edildi – İşte İç Aksam

0

iPhone 12 modellerinin her türlü testlerini paylaşmaya devam ediyoruz. En son iPhone 12 Pro Max modelinin bazı parçalama testleri konusunda bilgiler paylaşmıştık. Max modelinde nasıl bir pil dizilim değişikliği yapıldığını görmüştük. Aradan geçen 1 günün sonunda bu kez iPhone 12 Mini parçalama testleri yayınlandı.

Yeni akıllı telefon için yayınlanan parçalama testi yine bir hayli büyük öneme sahip çünkü yine bu modelin iç tasarımında nasıl bir değişiklik olduğunu anlayacağız. Üstelik telefonun tamir edilebilirlik puanları da açıklanmış durumda.

iPhone 12 Mini Parçalarına Ayrıldı

Parçalama testini gerçekleştiren ekip yine tanıdık bir ekip oldu. Parçalama testini yapan ekip iFixit ekibi oldu. Tamir edilebilirlik puanını da veren ekip yine iFixit oldu.

iPhone 12 Mini

Parçalarına ayrılan akıllı telefonda iç tasarım olarak çok bir değişime gidilmemiş. Telefon yine geniş bir pil sunuyor. Dikdörtgen şeklinde bir pile sahip olan akıllı telefonda yer alan pil kapasitesinin ise 2300 mAh değerinde olduğu kanıtlanmış oldu.

Yeni telefonun pil kapasitesi böylece Apple için ortalamayı yakalamış oldu. Genel olarak akıllı telefonlar düşünüldüğü zaman ise pil kapasitesi düşük geliyor. Apple bunun sorun olmayacağını söylüyor ama ne kadar gerçek bunu testlerle beraber anlayacağız.

iPhone 12 Mini

Bunun dışında iPhone 12 Mini kamera modülünün de iPhone 12 modelinde kullanılan kamera modülüyle hemen hemen aynı olduğunu görüyoruz. Apple bu kısımlarda çok fazla farklı bir tasarım benimsemek istememiş.

Diğer bileşenlerin boyutu ise bir hayli düşürülmüş durumda. Taptic Engine gibi önemli bileşenler telefonun boyutuna bağlı olarak düşürülmüş. Ama dediğimiz gibi ana tasarımda herhangi bir değişikliğe imza atılmamış. Ana tasarım diğer iPhone modellerinde kullanılan tasarımla bir hayli benzer.

iPhone 12 Mini

Küçük boyutları, minik pili ve benzer iç tasarımı ile iPhone 12 Mini tamir edilebilirlik puanı ise 10 üzerinden 6 olarak açıklandı. Ne çok iyi ne de çok düşük bir puan sunulmuş. Tam arada kalan bir puana yer verilmiş. Bu boyutlarda bir telefon için normal.

Önceki İçerikAirPods 3 Tanıtım Tarihi Belli Oldu İddiası Geldi
Sonraki İçerikiPhone 12 Mini Alacaklar Dikkat! – Ekran Sorunları Rapor Ediliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?