iPhone 12 Mini internete çok yavaş bağlanıyor sorunu

0
642

İnternete yavaş bağlanma sorunu sıklıkla karşılaşılan ancak çoğu zaman ciddi bir sebebi olmayan bir sorundur. Sıklıkla birkaç basit işlemle internete yavaş bağlanma sorununu çözebilirsiniz. Bazen bu sorunun kaynağı internet servis sağlayıcınız olabilir. Bu gibi durumlarda maalesef sizin yapacağınız tek şey sadece internetinizi aldığınız yerle (Hücresel veri için cep telefonu operatörü, kablosuz bağlantı için internet servis sağlayıcı) görüşmelisiniz. Ancak bu süreç biraz zor ve uzun olacaktır. Bu süreci denemeden önce telefonunuzla yapabileceğiniz şeyleri denemeniz daha akıllıca olur. iPhone 12 Mini internete yavaş bağlanma sorununun çözümü için size önerilerimiz şu şekilde:

iPhone 12 Mini internet bağlantı sorunu nasıl çözülür?

Önereceğimiz çözümler yalnızca iPhone 12 Mini için değil tüm iPhone’lar için geçerlidir. Farklı bir iPhone modelinde internet bağlantı sorunu yaşıyorsanız da bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

  1. iPhone’unuzu ve modeminizi kapatıp açın.

Kablosuz modemler sürekli açık kalırlarsa bir süre sonra internet bağlantısının kalitesi düşüyor. Bağlantıda kopmalar veya yavaşlamalar olabiliyor. Şikayetçi olduğunuz yavaş internet bağlantısı kablosuz modemden geliyorsa onu kapatın. 10 saniye bekleyin. Tekrar açın. iPhone’unuzu da resetleyin. Bu işleme hard reset denir. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız rehberimize göz atın:

iPhone hard reset nasıl yapılır?

iPhone’larda da olabilecek yazılım kazaları yavaş internet bağlantısına neden olabilir. Siz kapatıp açtığınızda yazılım hataları da giderilmiş olur.

2. Kablosuz bağlantıyı unutun ve yeniden bağlanın.

  1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Wi-Fi yazısına dokunun.
  3. Buradan modeminizi görmelisiniz. Modeminizin yanındaki harfine dokunun.
  4. Gelen ekranda Bu Ağı Unut yazısı var. Buna dokunun.
  5. Açılan ekranda Unut yazan yere dokunarak işlemi onaylayın.

Bu işlemin sonunda iPhone’ununuz işlem yapılan modemin Wi-Fi şifresini unutacaktır. Şimdi aynı modeme tekrar bağlanmalısınız. Bu sefer sizden Wi-Fi şifresi istenecek. Bu şifreyi girmeniz gerekecek.

 

3. iPhone’unuzun ağ bağlantısını sıfırlayın.

İlk adımda sorun çözülmediyse bun adıma geçin. Bu adımda iPhone Mini’nizin ağ bağlantısını sıfırlamalısınız. iPhone’larda ağ bağlantısının sıfırlanması hakkında bilgi almak için şu rehberimize göz atabilirsiniz:

iPhone’larda ağ bağlantısı nasıl sıfırlanır?

4. Başkasından yardım alın.

Yukarıdaki adımlar iPhone 12 Mini internet bağlantı sorununu çözmüyorsa sorunun kaynağı farklı yerlerde olabilir.

  • iPhone’unuzun modem entegresinde ve diğer donanımlarda sorun olabilir. Çözümü için servislere müracaat etmelisiniz.
  • Bağlanma sorunu hücresel bağlantıdaysa sorun Turkcell vb.. operatörünüzde olabilir. Çözüm için onlara başvurmalısınız.
  • Modeminizde sorun olabilir. Farklı modemlerle deneme yapmalısınız.
Önceki İçerikiPhone’larda ağ bağlantısı nasıl sıfırlanır?
Sonraki İçerikiOS 14.7.1 Neden Yayınlandı? Çok Gerekli mi?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?