iPhone 12 Mini için DxOMark Kamera Puanı Açıklandı

0
1020

iPhone 12 Mini, yeni iPhone serisinde küçük kardeş pozisyonunda. Serinin en küçük üyesi olan akıllı telefon, mini olarak geçiyor olsa da özellikleri çok mini özellikler değil. Özellikler açısından bakıldığı zaman telefon gerçekten boyundan büyük işler yapıyor.

Yeni nesil A14 işlemcileri, başarılı bir ekran ve daha birçok detayla öne çıkan akıllı telefonun kameraları ise en çok merak edilen kısmı. Tek kamera yerine çift arka kamera tercihinin yapıldığı akıllı telefonda, hem görüntü işleme birimi başarılı hem de kamera donanımı yerinde.

Hal böyle olunca telefonun kamera puanlarının nasıl olacağını da merakla bekliyorduk. O beklediğimiz DxOMark kamera puanları da sonunda açıklandı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Mini Tanıtıldı – Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

iPhone 12 Mini DxOMark Kamera Puanları Nasıl?

Yeni akıllı telefon serinin diğer üyelerinden geri kalmayan bir performans gösteriyor. 2 kameralı minik modelde 132 puan gibi bir fotoğraf çekim puanı sunulmuş. Yeni değerlendirme standartlarına göre değerlendirilen akıllı telefonun video çekim puanı ise 112 puan olarak belirlenmiş.

Video çekiminde de beklentileri karşılayan akıllı telefonun sadece zoom performansı biraz daha düşük denilebilir. Zoom performansı için verilen puan 41 olarak gözüküyor. Diğer iPhone 12 modellerinde de yine benzer puanlar sunulmuş. Bunun için çok bir beklenti yoktu ama yine de zoom puanları biraz beklenen seviyelerin altında gibi gözüküyor.

iPhone 12 Mini

Telefonun toplam puanlarına baktığımız zaman ise elde edilen derecelendirmenin 122 puan olduğunu görüyoruz. iPhone 12 Mini kamera puanları için bu çok kötü bir değer değil. Açıkçası Pro modellerine göre kıyasladığımız zaman yine iyi bir puan elde edildiğini söylemek yanlış olmaz.

Öyle ki listenin başında yer alan akıllı telefon Huawei Mate 40 Pro+ modeli. Bu telefonun aldığı puan 139 puan. Böyle bakıldığı zaman 12 mini yine kendisine göre iyi bir yere yerleşmiş durumda. Peki telefonun bu puanlara kadar ulaşmasını sağlayan kamera özellikleri nasıl?

  • 12 MP geniş açılı f/2.4 diyafram açıklıklı ana kamera
  • 12 MP ultra geniş açılı f/1.6 diyafram açıklığı
Önceki İçerikiOS 14.4 Batarya Testi Verileri Paylaşıldı! Pil Süresi için Son Durum
Sonraki İçerikEn Çok Satılan Akıllı Telefon iPhone Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?