iPhone 12 Mini Gerçek Boyutuyla Gözüktü

0
3502

iPhone 12 Mini, gerçekten mini boyutlara sahip olan bir telefon olarak tanıtıldı. Telefon tanıtıldığı ilk anda ölçülerinin ana modellere göre daha küçük olduğu söylenmişti.

Telefon için açıklanan boyutlar 131.5 X 64.2 X 7.4 mm olarak duyurulmuştu. Boyutlar bir hayli küçük bulunmuş olmasına rağmen telefonun sadece görsellerini değerlendirebiliyorduk. Henüz ön siparişleri de açıklanmayan akıllı telefonların, elde nasıl duracağı konusunda ise bir görüntü ya da bilgi yoktu.

İşte bu konuda merak ettiğimiz bilgi sonunda geldi. Bir YouTuber yeni seri akıllı telefonların inceleme videosunu yayınlandı. Yayınlanan inceleme videosunda, telefonun elde nasıl duracağını da görmüş olduk.

iPhone 12 Mini Beklendiği Gibi Küçük Bir Model

Yeni akıllı telefon diğer modellerle karşılaştırıldığı zaman gerçekten boyut olarak mini bir seviyede. Telefonun ekranı 5.4 inç. Daha önce bu şekilde çok telefon gördük. Fakat şöyle bir şey vardı ki bu telefonların bir çoğunda çerçeveye yer verilmişti.

Çerçeve kullanılması, telefonun ekranının 5.4 inç olmasına karşın kasanın daha büyük tutulmasını sağlıyordu. Fakat bu modelde çentik kullanıldığı için ekran ile kasa boyutu neredeyse denk düşüyor.

Diğer iPhone modelleriyle karşılaştırıldığı zaman boyut bir hayli küçük kalıyor. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinden söz ediyoruz tabii ki ama eski modellerle de karşılaştırıldığında yine küçük bir model söz konusu.

Telefonun boyutu bir hayli küçük gibi gözüküyor olsa da bir yandan da mini model sevenler için en iyi seçenek olabileceğini söyleyebiliriz. Biz sadece beyaz seçeneğini gördük ve videoda bu seçenek var ama telefon çok şık duruyor.

Mini model sevenler için iPhone SE’yi yetersiz bulan ama yine mini modeller kullanmak isteyenler için iPhone 12 Mini en iyi seçenek olacak gibi duruyor.

Tabii ki burada renk seçeneklerini de hesaba katmak gerekiyor. Mini modeli daha fazla renk seçeneğiyle geliyor ve özellikle kadınların en çok tercih edeceği model olabilir. İlk inceleme videosu başarılı bulunmuş ve telefon mini boyutlarına rağmen sevilmiş olsa da Türkiye’ye gelmesini bekleyelim ve elimizde gördükten sonra karar verelim.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Dayanıklılık Testi Yayında
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Ön Siparişleri Rekora Gidiyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?