iPhone 12 Mini Batarya Süresi için Şok İddia

0
797

iPhone 12 serisine yarın kavuşuyoruz. 1 yıldır beklediğimiz telefon 4 modelle çıkacak. iPhone 12 Mini ise bu telefonlar içerisinde ilk tanıtılan, daha uygun fiyatlı telefon olacak. 5.4 inçlik mütevazi bir ekranla beraber geleceği söylenen yeni telefonun, birçok özelliği de çoktan ortaya çıkmış durumda.

Fakat tanıtıma artık sayılı saatler var ve Apple, sızıntıların önüne geçmekte bir hayli zorlanmaya başladı. Son sızıntı iPhone 12 Mini konusunda daha fazla detayı gösterdi ama bu kez ne ekran ne de işlemci hakkında bilgi var. Bu kez telefonun bataryası konusunda pek memnun etmeyecek bir iddia ortaya atılmış durumda.

iPhone 12 Mini Batarya Dayanma Süresi Tatmin Etmeyebilir

PineLeaks tarafından paylaşılan bilgilerde, iPhone 12 akıllı telefonlarının bataryalarının %10 oranında daha performanslı olacağı söyleniyor. iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinde batarya kapasitesinde bir artış olacak ve bu %10’luk batarya süresi artışı ile karşılık bulacak.

Fakat OLED ekrana geçecek olan iPhone 12 Mini modelinin batarya süresi için ise farklı açıklamalar var. 4 model içinde sadece Mini modelinin batarya süresinin düşeceği ve sadece mini modelinde bir gerileme olacağı söyleniyor.

Telefonun batarya kapasitesinin de belli olduğunu biliyoruz. Batarya kapasitesi 2.227 mAh değerinde olacak. Aslında batarya kapasitesi Apple’ın standartlarında ama yine de diğer modellere göre bir tık daha geri planda kalınacağı ve batarya süresinin düşeceği düşünülüyor.

Tanıtım sırasında tabii ki Apple bu telefonda batarya süresini düşüreceğiz demeyecektir. Fakat iPhone 12 Mini kullanım testlerinde bu konuda kesin kanıya varacağız. 5.4 inçlik akıllı telefonun batarya kapasitesinin diğer iPhone 12 akıllı telefonlarına göre daha küçük olması normal bir durum.

Yine de kullanılan donanımlar da buna göre ayarlandığı için şarj sürelerinde aynı standart yakalanıyor. Olur da iPhone 12 Mini için farklı bir durum geçerli olursa, dediğimiz gibi bunu sadece kullanım testlerinde öğrenmek mümkün olacak. Tanıtım sırasında pil konusunda da neler söylenecek bekleyip göreceğiz.

Önceki İçerikMagSafe, iPhone 12 ile Geri Dönebilir
Sonraki İçerikiPhone 12 Kamera Detayları Paylaşıldı – Sanılandan İddialı Olacak
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?