iPhone 12 Mini Alacaklar Dikkat! – Ekran Sorunları Rapor Ediliyor

0
638

iPhone 12 Mini ekran sorunu iddiası, iPhone alacak kullanıcıların gündeminde. Biliyorsunuz Mini modeli Pro Max modeliyle beraber 13 Kasım tarihinde kullanıcılara ulaşmaya başladı. Henüz ülkemizde yok ama belirlenmiş birçok ülkede telefonların satışları çoktan başladı ve bu durumda kullanıcı yorumlarının gelmeye başlamasına neden oldu.

Genelde iyi yorumlar geliyor ama ne yazık ki telefonlar hakkında şikayette bulunan kullanıcılar da var. Şu an en çok şikayet edilen konu başta belirttiğimiz gibi ekran sorunu.

iPhone 12 Mini Ekran Sorunu ve Gelen Yorumlar

Kullanıcıların Apple forumlarında paylaştığı videolar ve mesajlar konunun ortaya çıkmasını sağlamış oldu. Kullanıcılardan gelen yorumlara göre hataları maddeleyeceğim. Bu şekilde sorunları daha doğrusu sorun iddialarını daha iyi anlayacağız.

  • Kılıf ya da Koruma Camı Takınca Dokunmatik Çalışmıyor: Birçok kullanıcı bundan şikayetçi. Mesajlara göre, telefona ekran koruyucu ya da herhangi bir kılıf taktığınız zaman dokunmatik ekran tepki vermiyor yani çalışmıyor.
  • El Feneri Gibi Uygulamalar Açılmıyor: Kullanıcıların bir çoğu da el feneri, mobil veri gibi kısımları açmak istediklerinde ekranın tepkisiz kaldığını söylüyor. Defalarca el feneri üzerine tıklamasına rağmen el feneri kısmını açamadığını belirten kullanıcılar var.
  • Şarjda Cihazın Ekranı Çalışmıyor: Paylaşılan mesajlarda dikkat çeken bir başka sorun ise şarj sırasında ekranın çalışmadığının söylendiği sorun. İddialara göre telefonu şarja taktığını zaman dokunmatik ekran hareketleri çok geç algılıyor.

iPhone 12 Mini ekran sorunu

iPhone 12 Mini ekran sorunu bu ve buna benzer bazı sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oluyor. Apple konuya ilişkin bir pil paylaşımı yapmadı ya da gelen cevapları yanıtlamadı.

Haliyle biz de telefonlarda kesin olarak böyle bir sorun tespit edildi ve alırken dikkat edin falan diyemiyoruz. Önce Apple bir doğrulama yapsın ya da sorunun tanımını yapsın. Sonrasında daha net konuşma fırsatı bulunacak.

Şu an iddia düzeyinde kalan iPhone 12 ekran sorunları için resmiyette paylaşılacak olan bir açıklamanın takibindeyiz. Apple iddialara ne diyecek biz de sizin gibi merak ediyoruz. Belki sadece belli modellerde yaşanan bir ekran sıkıntısı olabilir.

Önceki İçerikiPhone 12 Mini Parça Parça Edildi – İşte İç Aksam
Sonraki İçerikiPhone 12’de Mesaj ve Bildirim Sorunu Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?