iPhone 12 Lightning Kablosu Sızdırıldı – Yeni Görsel

0
121

Aylardır iPhone 12 akıllı telefonunun kutusundan çıkacak olan aksesuarları tartışmaktayız. Gündem konumuz tabii ki kutudan şarj cihazının çıkıp çıkmayacak. Kutudan bir şarj cihazı çıkması temennimiz ama kanıtlar hiç öyle söylemiyor.

Yine bir görsel sızdı ve bu görselle beraber kutudan şarj cihazının çıkmayacağı vurgulandı. Sadece kutuda bir kablo olacak. Sızan görselde iPhone 12 Lightning- USB C şarj kablosuna ait bir görsel. Kabloya ait yeni görsel bir tasarım değişikliğine gidileceği ve güçlendirme yapılacağını da göstermekte.

iPhone 12 Lightning Kablosu Güçlendirilecek

Paylaşılan görselde iki farklı kablo var. Bunlardan biri iPhone 12 Lightning kablosu olacak olan beyaz kablo. Bu kablonun da güçlendirildiğini görmekteyiz. Düz bir kaplama kullanılması yerine, örgü sistemine geçiş yapıldığı net bir şekilde anlaşılıyor.

Kablonun örgülü yapısı, daha sağlam olacağının kanıtı. Zaten Apple’ın Lightning kablolarında bu yönde bir eleştiri var. Kablonun çok çabuk yıprandığı ve bu nedenle sürekli değişmesi gerektiği söyleniyor. Görünen o ki Apple buna karşı bir önlem almış olacak.

iPhone 12 Lightning

Diğer kablo ise tamamen siyah olarak gözüken kablo olacak. Tamamen siyah olan ve yine örgülü bir şekilde gelecek kablonun iPhone 12 akıllı telefonlarına ait olmayacağını da belirtelim. Bu kablo iMac Pro modeline ya da yeni MacBook Pro modeline ait olacak.

L0vetodream tarafından yapılan paylaşımla gözüken kablolar, umutlarımızı iyice söndürmeye başladı. Kutudan sürekli görseller geliyor ama bu sadece kabloya ilişkin görseller oluyor. Şarj aleti hala ortada yok. Güçlendirilmiş ve iyileştirilmiş bir kablo tamam ama hala şarj cihazı yok.

iPhone 12 Lightning

İddialara göre 20W hızlı şarj destekli bir adaptör olacak ama bu dışarıdan satılacak. Kutu içerisinden çıkmayacak. Apple’ın düşüncesi ne? Planı tutacak mı? Sorular cevapsız. Yeni sızıntılar hem heyecanlandırıyor hem de umutları tüketiyor ama hala kutu içeriği için her şey bitmiş değil. Yeni bir gelişme olur ya da şarj cihazının niteliği konusunda resmi kanallardan bir açıklama gelirse aktaracağız.

Önceki İçerikApple Güvenlik Araştırma Cihazı Veriyor – Peki, Kimlere?
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Yeni Pil Görseli Çıktı ve Kapasite Değişti
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?