iPhone 12 Kutusundan AirPods Çıkabilir

0
495

iPhone akıllı telefonları için bir dönüşüm söz konusu. Telefonların özelliklerinin belli bir seviyeye geldiği görülüyor. iPhone 11 akıllı telefon modellerinde de aynı durum geçerli olmuştu. Telefon özellikle kamera kısmında önemli değişikliklerle geldi. Seride ilk defa üçlü arka kamera kullanıldı. Bunun dışında sonundan çok eleştirilen kutu içeriği için de düzenlemeler yapıldığını gördük. Kutu içeriği konusunda da zenginleştirme sunulduğunu görmekteyiz. Ana model için değil ancak iPhone 11 Pro modelleri için kutudan hızlı şarj adaptörü çıkıyor.

En azından bu konuda bir düzenleme yapacağı söylenen Apple’ın kablosuz kulaklık modellerini de kutuya dahil etmesinin söz konusu olacağı ortaya çıktı.

iPhone 12 ile Kutu Zenginleştirilecek

DigiTimes tarafından paylaşılan habere göre, Apple kullanıcılara daha şirin gözükmek adına yeni akıllı telefon modellerinde kutu içeriğini de zenginleştirecek. Bu noktada ilk yapılacak işlemin iPhone 12 kutularına AirPods eklemek olacağı söyleniyor.

Markanın en çok satan ürünleri arasına giren AirPods Pro kulaklık modellerinin gördüğü ilgiden memnun olan Apple’ın, hem kulaklıklarını biraz daha yaygınlaştırmak hem de kullanıcıların gönlünü kazanmak adına artık EarPods kulaklık modellerinin yerine kutuda AirPods kulaklıklarına yer verecek.

iPhone 12

Kesin olarak markanın bu yönde bir karar alıp almayacağı bilinmiyor. Fakat böyle bir karar alınması durumunda fiyatlar kısmında değişiklikler yaşanabilir. Kulaklığın fiyatının doğrudan telefonun fiyatına eklenmesi söz konusu olmayacak ancak bir fiyat farkının olması söz konusu olabilir.

Hatta bunun bir paket olarak da sunulduğunu görebiliriz. İsteyen kullanıcıların içerisinde kulaklık bulunan modelleri tercih etmesi söz konusu olabilir. Beklenti Apple’ın bunun için herhangi bir fiyat farkı almaması.

Öyle ki zaten iPhone modelleri diğer serilerle karşılaştırıldığı zaman oldukça yüksek bir bütçe istiyor. Telefonların kutusundan AirPods kulaklıkların da çıkmasına karar verilirse, bu durumun doğrudan da satışlara etki ettiğini görmek mümkün olacaktır. Şimdilik markanın yapacağı resmi açıklamayı beklemeden kesin bir yorum yapamıyoruz.

Önceki İçerikiPhone 11 Smart Battery Case Kamera Kontrol Sistemi
Sonraki İçerikApple, Eski Yerini Geri Kazanacak
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?