iPhone 12 kılıfları iPhone 13 için kullanılabilir mi?

0
482

Bu yazımızda şu soruya yanıt vermeye çalışacağız: iPhone 12 kılıflarını iPhone 13 için de kullanmaya devam edebilir miyiz?

Apple geçtiğimiz hafta yeni iPhone modellerini tanıttı. Artık iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modelleri de Apple mağazalarında satılmaya başlandı. iPhone kullanıcılarının büyük bir bölümü en son çıkan iPhone modelini kullanmak ister. Bu istek çoğunlukla yeni bir iPhone’a sahip olmanın toplumda prestijli bir şey olarak kabul edilmesine dayanıyor. Birçok kişi bütçesini zorlayarak yeni bir iPhone 13’e sahip olacak. iPhone 13 sahiplerinin önceden kalan bir iPhone 12 kılıfları varsa yeni bir kılıf almalarına gerek var mı? Kısaca cevap verelim. Evet var. Yeni bir iPhone 13 kılıfı almalısınız. Bu sonuca nasıl vardığımızı merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

iPhone 12 Pro Max kılıfı iPhone 13’e uyar mı?

iPhone 13 çıktığından bu yana iPhone 12’ye çok benzediği için eleştiriliyor. Ancak benzerlik olsa da iki telefonun boyutları tamamen aynı değil. Ancak iPhone 13 modellerinin ağırlığı ve kalınlığı iPhone 12’ye göre daha fazla. Kalınlıkları şöyle: iPhone 12: 7.4 mm, iPhone 13: 7.65 mm. Aradaki farkın çok olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak etkili bir koruma sağlanabilmesi için 0.2 mm’lik farklılık oldukça fark yaratabilir.

iPhone 13 modellerinin iPhone 12’ye göre farklı olduğu diğer bir kısım ise çentik kısmı. iPhone 13’lerde çentik daha küçük. Ancak bu kılıfı etkileyen bir durum değil. Ayrıca iPhone 13’lerin arka kamerası çapraz konumlandırılmış. Bu durum iPhone 12’lerde düz şekilde.


iPhone 12 kılıflarının iPhone 13 modellerinde kullanılamamasının bir diğer nedeni de, arka taraftaki kameranın çıkıntısı. iPhone 13 kamera çıkıntısı iPhone 12’ye göre 1 mm daha fazla.

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max

Bir diğer sorun ise buton yerleşimleri. iPhone 13’ün butonlarının yerleriyle iPhone 12’nin buton konumları tam olarak aynı değil. Yalnızca bu durum bile iPhone 12 kılıflarını iPhone 13’de kullanılamayacak bir hale getiriyor.

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max

Sonuç olarak iPhone 12 kılıfını iPhone 13’de kullanamazsınız. Maalesef yeni bir iPhone 13 kılıfı almalısınız. 15bin TL para harcayarak aldığınız bir telefonu 100 TL harcamamak için tehlikeye atmayınız.

Önceki İçerikiPhone 13 Modelleri için RAM Kapasiteleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikEn iyi iPhone 13 Pro Max bataryalı kılıfları
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?