iPhone 12 Kamera Konusunda Güncellenecek

0
143

Apple yeni akıllı telefonları için iddialı hazırlıklar içerisinde. Telefonların özellikleri konusunda gelen bazı bilgiler, nasıl bir seri ile karşı karşıya kalacağımızı ortaya koyuyor. Başta tasarım değişikliği ile kendisini göstermesi beklenen akıllı telefonun, kamera kısmında da önemli yeniliklere sahip olacağı söylenmekte. Bugün ortaya çıkan bilgiler iPhone 12 kameralarının beklenenden daha iyi olacağını ortaya koymuş oldu.

iPhone 12 Kameraları Yenilenecek

Söz konusu akıllı telefon modellerinde ilk olarak Face ID teknolojisinin yenilendiğini göreceğiz. iPhone 11 modellerinde 12 MP değerinde yeni bir TrueDepth kameraya geçiş yapılmıştı. iPhone 11 serisinde yapılan değişikliğin dışında bu sene gelecek olan modellerde de önemli bir yenilik yapılacak.

iPhone 12

Analistlere göre kamera teknolojisi güncellenecek ve bunun neticesinde de Face ID sistemi için bir düzenleme sunulacak. Face ID sisteminin nasıl değişeceği konusunda kesin bilgiler yok ancak çok daha güvenli ve çok daha hızlı bir sistem geleceği konusunda bilgiler var.

Bunun dışında telefonların arka kamerası kısmında da değişiklikler yapılacak. Arka kamera kısmında iPhone 11 modellerinde 3 farklı kamera kullanılmıştı. Geniş açılı bir ana kamera, ultra geniş açılı kamera ve telefoto kamerasını görmüştük. Şimdi ise bu üçlü düzeneğe bir kamera daha eklenmesi söz konusu olacak.

iPhone 12

Bu kez iPhone 12 akıllı telefonlarında 3D ToF yani derinlik kamerası bulunacak. 4 arka kameranın simetrik bir şekilde yerleştirileceği ve kare kamera alanının her köşesine denk gelecek şekilde bir kamera düzeni sunulacağı da bilgiler arasında. Bunun dışında kameraların tam orta kısmında bir flaş ışığının bulunacağını da belirtelim.

Yeni tasarımı ve güçlendirilmiş kameraları dışında RAM kısmında da serinin yenilendiğini göreceğiz. RAM kısmında 4 GB yerine 6 GB bir bellek kullanılacak. Bu da telefonun daha güçlü olmasını sağlayacak. iPhone 12 ile işlemcilerin de yenileneceğini düşünecek olursak, çok daha güçlü akıllı telefonların geleceğini söyleyebiliriz.

Önceki İçerikApple TV, Apple Watch ve iPhone En İyi Yoga Uygulamaları
Sonraki İçerikiPhone için Yeni Güvenlik Özelliği Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?