iPhone 12 Kamera Detayları Paylaşıldı – Sanılandan İddialı Olacak

0
1319

iPhone 12 kamera özellikleri için güvenilir kaynaklardan bilgiler gelmeye başladı. Tanıtıma bir gün kala bu konuda yeni bir iddia ortaya atan Max Weinbach oldu. Telefonlar konusunda isabetli paylaşımları ile bilinen Max Weinbach yaptığı açıklamada, iPhone 12 serisinde yer alacak olan kameraların sanılanın çok daha üzerinde kameralar olacağı vurguladı.

Bilgilere göre iPhone 12 mini ve iPhone 12 bir grupta, iPhone 12 Pro modelleri ise bit başka grupta olacak. 4 telefon için iki ayrı kamera sistemi göreceğiz.

iPhone 12 Serisindeki Kamera Özellikleri Nasıl Olacak?

İlk önce ana modelden ve iPhone 12 Mini kamerasından konuşalım. Mini ve temel modelde 2 kamera olacak. Birinci kamera yani ana kamera geniş açılı kamera olacak. İkinci kamera ise ultra geniş açılı bir kamera olacak. Bu iki kamerayla beraber akıllı telefonların 30x’e kadar dijital yakınlaştırma artısı olacağı söyleniyor.

Deep Fusion ve HDR 3 teknolojileriyle desteklenecek olan yakınlaştırma sistemi, maksimum kalitede görsellerin elde edilmesini sağlayacak.

iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinde ise bir adet geniş açılı ana kamera, bir adet ultra geniş açılı kamera, bir adet telefoto kamerası ve bir de LIDAR sensörünün olacağı söyleniyor. Burada LIDAR sensörünün görevi AR gerçeklik sistemlerini desteklemek olacak.

iPhone 12 kamera özellikleri

Pro Max modelinde 5x optik zoom özelliği sunulurken, iPhone 12 Pro modelinde ise 4x optik zoom özelliği sunulacak. Her iki telefonda da yine 30x’e kadar dijital yakınlaştırmaya da yer verilecek.

Pro Max modelinin kamera konusunda bir artısı daha olacak. Pro Max modelinde yer alan ultra geniş açılı kameranın diyafram açıklığı %35 oranında artırılacak. Buda telefonun makro çekimler yapmasına da izin verecek.

iPhone 12 kamera özellikleri

120 fps ve 240 fps olmak üzere iki farklı fps değerinde de 4K video çekimlerine sahip olacak iPhone 12 akıllı telefonlarının bu kamera özellikleri ne kadar doğru yarın öğreneceğiz. Tüm seriler için iddialı açıklamalar var ama bakalım kaçı doğru kaçı yanlış olacak.

Önceki İçerikiPhone 12 Mini Batarya Süresi için Şok İddia
Sonraki İçerikÜnlü Analist iPhone 12 Satış Yüzdelerini Açıkladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?