iPhone 12 Kalıpları Videoda Görüntülendi

0
152

iPhone 12 için belli başlı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Telefonların nasıl bir tasarım kullanacağı konusunda yeni bilgilerin sızmasının ardından bu kez iPhone 12 maket görselleri paylaşıldı. Daha öncede isabetli tahminleriyle bilinen Mac Otakara tarafından yapılan paylaşımla beraber, iPhone 12 akıllı telefon serisinin tasarımının nasıl olacağını gördük.

Bu zamana kadar elde edilen raporlardan biraz daha farklı bir tasarımla geleceği görülen telefonların kalıplarına göre iPhone 11 modellerinde sunulan tasarıma benzer bir tasarım göreceğiz. Model model bu telefonların nasıl bir tasarımla geleceğini belirtelim.

iPhone 12 Tasarımı Nasıl Olacak?

Ana model için tasarım çok değişik olmayacak. Yine bu modelde de arka kısımda kare şeklinde bir kamera alanı bulunacak. 2 kameranın bulunacağı kamera alanının dışında beklendiği gibi köşeli bir çerçeve tasarımının geleceği görülüyor. Tıpkı iPhone 5 modellerinde sunulan bir kasa yapısının karşımıza çıktığını göreceğiz.

Bunun dışında ekran boyutu kısmında ise 5.3 inçlik bir panele yer verileceği üzerinde duruluyor. Ek olarak ekran boyutunun ise 5.3 inçlik bir panel olduğunu göreceğiz. Ana modelin dışında yine çift arka kameraya sahip olan bir model daha olacak ve bu modelde de 5.9 inç ekran sunulacak. Ekranların OLED olmasını bekliyoruz ancak nasıl bir değişiklik sunulacağı konusunda kesin bilgilerimiz yok.

Son model ise muhtemelen Pro modeli olarak geçecek olan model olacak ve bu seride de 6.4 inçlik geniş ekran boyutuna yer verilecek. Ekran kısmında yine çentikli ekran tasarımı sunulacak ve açıkçası bu yapı değiştirilmeyecek. Arka kısımda ise 3 adet kamera olacak ve belki de yeni modelin en büyük farkı arka kısımda 3 kamera olması olacak. Diğer iki modelde çift arka kamera göreceğiz. Yine tüm modellerin kasa çerçevelerinin iPhone 5s modellerindeki gibi olması ve kasanın biraz daha ince bir hale getirilmesi bekleniyor.

Maket görsellerinde iPhone 12 akıllı telefonlarının tasarımının nasıl olacağını görüyoruz ancak bunların kesin tasarımlar olmadığını ve sızıntılarla beraber belirlenen maket tasarımları olduğunu ekleyelim.

Önceki İçerikTablet Satışlarında Lider iPad Oldu
Sonraki İçerikApple’ın Sitesinde Önemli Yenilik
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?