iPhone 12 için Yeni Konsept Videosu

0
77

Konsept videoları ardı ardına paylaşılan iPhone akıllı telefonları için yeni adımlar gelmeye devam ediyor. Bu kez iPhone 12 render görsellerinden hazırlandığı iddia edilen bir konsept videosu yayınlandı. iPhone 12 tasarımı konusunda önemli detayları ortaya koyan konsept çalışmasının detaylarından söz edelim.

Yeni Çerçeve ile iPhone 12

iPhone 12 akıllı telefonlarında ilk olarak çerçevenin değişeceği vurgulanıyor. Konsept çalışmasında kullanılan çerçeve, bu zamana kadar paylaşılan köşeli çerçeve tasarımını yansıtıyor. Zaten Apple’ın birkaç nesildir yeni bir tasarım kullandığını ve eski köşeli tasarımın özlendiğini biliyoruz.

Bu yönde birçok paylaşım yapıldığını da görmüştük. Render görüntüleri olduğu iddia edilen görüntülerde de yine aynı şekilde köşeli tasarım öne çıkmıştı. Hazırlanan konsept tasarımda da durum değişmiyor. Yine bu tasarımda da çerçeveli bir yapının kullanıldığını görüyoruz. iPhone 5 modellerinde kullanılan çerçevenin hemen hemen aynısının kullanıldığını görmek mümkün olacak.

Bunun dışında çentik alanı kullanımının da değişerek devam ettiğini görmekteyiz. Üst kısımda daha ince bir çentik alanının kullanıldığı görülmekte. Bu ince çentik alanıyla beraber ekran kullanım alanının da çok daha geniş olduğunu göreceğiz.

Arka kısma geçtiğimiz zaman ise bu kez 4 arka kameranın kullanılacağı vurgulanıyor. iPhone 11 serilerinde yer alan üçlü arka kamera kullanımında yapıldığı gibi kare şeklinde bir kamera alanı kullanılacak ve bu alan içerisinde bu kez 4 kamera bulunacak.

Konsept çalışmasının genel olarak başarılı bir tasarımı işaret ettiğini söyleyebiliriz. Bu çalışmanın render görüntülerine göre hazırlandığı söyleniyor ancak kesin olarak tasarımın böyle gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz. Yine de şimdiye kadar ortaya atılan iddialarda yer alan tasarımın öne çıktığını görmekteyiz.

Önceki İçerikApple Watch Series 6 Render Görüntüleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikApple, AirPods ile Rekorları Yeniden Sarstı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?