iPhone 12 için Sevindiren İddialar Var

0
488

iPhone 9 ve iPhone 12 akıllı telefonlarını büyük merakla bekliyoruz. Apple’ın bazı şeyleri eski haline getirmesi bazı şeyleri ise değiştirerek iPhone serisine can vermesini beklediğimiz akıllı telefonlar için geri sayım her geçen gün hızlanıyor.

Mart ayı içerisinde görmeyi beklediğimiz iPhone 9 akıllı telefonlarının tanıtımı gecikmiş olsa da iPhone 12 akıllı telefonları için aynı durumun geçerli olmayacağı ve telefonların beklendiği gibi Eylül 2020 tarihinde tanıtılacağı düşünülüyor. Gelen son bilgiler de bunu doğrular nitelikte. Hem telefonların test aşamasında olduğunu gösteren hem de hazırlıkların tamamlanmaya başladığını gösteren yeni raporlar, bazı teknik özellikleri de ortaya çıkarmış oldu.

iPhone 12, RAM Sınırlarını Aşacak

Yeni iddialara göre iPhone 12 Pro akıllı telefonların nasıl bir yapısı olacağı konusunda yeni detaylar ortay çıkmış durumda. Buna göre telefonların artık RAM sınırını aşacağını göreceğiz. Şimdiye kadar en düşük RAM kapasitesi sunan markalar arasında yer alan Apple’ın iPhone 12 akıllı telefonlarıyla beraber durumu değiştireceğini göreceğiz.

Bu kez iPhone 12 Pro modelinde 6 GB RAM bellek miktarı olacak. 6 GB RAM bellek miktarı sunulacak ve LPDDR5 RAM teknolojisine de geçiş yapılacak. Bu da demek oluyor ki iOS işletim sistemiyle akıllı telefonlar çok daha iyi bir performans çizecek. Özellikle RAM isteyen uygulamaların çok daha yüksek performans ile çalıştığını görmek mümkün olacak.
Ekran kısmın da ise 6.7 inçlik bir panel kullanılacağı söylentiler arasında.

İPhone 12

Pro Max modelinde yer alan bu ekranların Super Retina XDR destekli olacağı ve 120 Hz yenileme hızına yer verileceği de yine bilgiler arasında. Yine bu modelde de OLED kullanılacak. Zaten beklentilerimiz de OLED ekranların daha da geliştirilerek sunulması yönünde.

Yeni akıllı telefonların işlemci kısmına geçtiğimiz zaman ise 5 nm teknolojisini göreceğiz. Bu seride 5 nm üretim sürecinden çıkış yapmış olacak olan A14 Bionic serisini göreceğiz. Her gün yeni bir detayın ortaya çıktığı iPhone 12 akıllı telefonları için doğrulama aşamasına gelindiği yönünde iddialar olduğunu belirtelim.

5.4 inç ve 6.1 inç ekran boyutunun kullanılacağı akıllı telefonlar için doğrulamanın Nisan ayının sonuna doğru tamamlanması gündemde. Bu da telefonların testleri sorunsuz bir şekilde geçeceği anlamına geliyor. İkinci kısımda ise 6.7 inçlik telefonların doğrulandığını görmek mümkün olacak. Serinin 3 modelinin de Eylül ayında piyasaya çıkması beklenmekte.

Önceki İçerikiPhone Ekran Loş Sorunu Nasıl Çözülür?
Sonraki İçerikiPhone Game Center Profili Oluşturma
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?