iPhone 12 için İlk Bilgiler Ortaya Çıkmaya Başladı

0
250

Amiral gemisi akıllı telefon yarışı iyiden iyiye kızışmaya başladı. Bu yarışta önde gelen markaların başında yer alan Apple, şu sıralar iPhone 12 akıllı telefonlarının hazırlıklarına başlamış durumda.

Şimdiye kadar telefonların tasarımının nasıl olacağını gösteren bazı görseller paylaşılmıştı. Buna göre iPhone 5 akıllı telefonlarında kullanılan tasarıma benzer bir tasarımın geleceğini söyleyebiliriz. Tasarım kısmında bu zamana kadar bazı bilgiler olsa da teknik özellikler kısmında çok fazla bir detay ortaya çıkmamıştı. Şimdi ise yeni akıllı telefonların özellikleriyle ilgili yeni bilgiler paylaşıldı.

iPhone 12 Kameraları Değişecek

Yeni akıllı telefonlarda ilk değişiklik olacak kısmın kameralar olduğunu göreceğiz. Max Weinbach’a göre yeni seri akıllı telefonların arka kamerasında 64 MP değerinde bir kamera kullanılacak. Ana kamera kısmında 64 MP değerinde bir kamera göreceğiz ancak bununla sınırlı kalınmayacak.

Bunun dışında %35 oranında daha fazla ışık sağlanan bir ultra geniş açılış lens göreceğiz. Ultra geniş açı lenslerinin dışında gece moduna da önem verilecek ve tüm kameralarda gece modu için özelleştirmeler yapılacak. Ultra geniş açılı kameraların bu kez nesneleri çok daha yakından çekebileceği konusunda da bazı bilgiler var.

Ön kamera kısmında da değişikliklerin yapılacağı söylenen akıllı telefonların arka kısımda 4 arka kamera ile gelmesi söz konusu olabilir. Smart HDR desteğinin de genişletileceği akıllı telefonların pil konusunda da değişiklik göstereceği söyleniyor.

Buna göre yeni seri akıllı telefonlarda 4400 mAh değerinde bir batarya bulunacak. iPhone 12 Pro Max modelinde kullanılması beklenen yeni bataryayla beraber kapasite de %10 oranında artış göstermiş olacak. Batarya kapasitesinin artmasını sağlayacak olan Apple’ın bu modele özel olarak ekran kısmında da özelleştirmeler sunduğunu göreceğiz.

Beklenti bu modelin ekranlarında 120 Hz yenileme hızının sunulması yönünde. Tabii ki şu an için Apple tarafından kesin bu böyle olarak açıklanmadı. Telefonların tanıtımına daha uzun bir süre var. Böyle değerlendirildiği zaman, beklenen özelliklerin daha çok değişebileceğini düşünebiliriz. Özellikle iPhone 12 Pro modelleri için.

Önceki İçerikiPad Air 3 Ücretsiz Değişim Programı Başlatıldı
Sonraki İçerikiPhone 11 Pro Max vs Galaxy S20 Ultra Dayanıklılık Testi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?