iPhone 12 için Hazırlanan Reklam Yeni Bir Tartışmaya Neden Oldu

0
410

iPhone 12 akıllı telefon modellerinde dayanıklılık konusunda çok daha bir seri sunulduğunu biliyoruz. Bir kere telefonda seramik kalkan adı verilen bir teknoloji var ve artık telefon düşmelere ya da çizilmelere karşı aşırı dayanıklı. Bunun dışında tabii ki yeni modellerde de suya ve toza karşı koruma sunuluyor.

İşte suya ve toza karşı sunulan koruma konusunda Apple yeni bir reklam filmi yayınladı. Apple tarafından yayınlanan yeni reklam filmi ilgi çekti ama ilgi çektiği kadar tartışmaları da beraberinde getirdi. Öyle ki reklam filminde tam olarak telefonların suya karşı dayanıklılığı üzerinde duruluyor. Fakat kullanıcılara göre söylenen bilgiler de atlanan bir detay var.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Ters Kablosuz Şarj Sistemi mi Sunacak?

iPhone 12 için Çin’de Yayınlanan Reklam Filmi

Hareketli bir görsel olarak yeni reklam, Apple’ın Çin için yayınladığı bir reklam oldu. Reklamda bir adam iPhone 12 akıllı telefonu ile konuşuyor ama bu sırada da yağmur yağıyor. Telefon ciddi şekilde ıslanıyor.

Reklamın açıklamasında ise “Sıvı sıçramasına ve suya karşı dayanıklı. Endişelenmeyin, bu bir iPhone” şeklinde bir açıklama bulunuyor. Bu açıklamada yer alan bilgiler yanlış değil. Sonuçta iPhone 12 akıllı telefonlarında IP68 sertifikası yer alıyor. Telefonda suya ve toza karşı tam koruma sertifikası yer alıyor ama kullanıcıların karşı çıktıkları nokta farklı.

Evet telefonda koruma var ama sıvı temaslarında oluşabilecek olan herhangi bir hasar, garanti dışı hasar olarak gösteriliyor. Bu sadece Apple için değil, diğer markalar için de geçerli. Bir telefon sıvı teması nedeniyle arıza yaparsa, o zaman o akıllı telefonun garanti dışı kaldığını görüyoruz.

iPhone 12

İşte kullanıcılar da bu şekilde reklamlar yapılırken, garanti konusunda da böyle bir detayın olduğunun anlatılması gerektiğini söylüyor. Dediğimiz gibi sadece Apple değil, tüm markalar için bu durum aynen geçerli.

Çin’de yayınlanan reklam için Apple’dan herhangi bir değişiklik kararı gelmediğini de belirtelim. Yani Apple itirazla olsa bile reklam konusunda ek bir hamle yapmadı. Biz yine de reklamı da ekleyelim. Tartışılan reklamı siz de görün.

Önceki İçerikiPhone 13 Ters Kablosuz Şarj Sistemi mi Sunacak?
Sonraki İçerikQualcomm, Apple’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?