iPhone 12 için Harika Konsept Çalışması

0
387

iPhone 12 serisi, şimdiden gündeme oturmuş olan akıllı telefon modellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yeni akıllı telefonların özelliklerinin neler olacağına ilişkin sürekli bilgiler de gelmeye devam ediyor. Son olarak telefonların tasarımları konusunda bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada iPhone 12 akıllı telefonlarının çentiksiz bir tasarımla geleceği konuşuluyor.

Ekran kısmında tamamen çerçevesiz bir seriye yer verileceği ve herhangi bir çentik kısmının kullanılması söz konusu olmayacak. En azından son olarak paylaşılan görsellerin bu yönde olduğunu eklemek gerekiyor. Tasarımın nasıl olacağı konusunda son olarak Ben Geskin ve SMAzizG tarafından yeni bir konsept çalışmasına da imza atıldı. Özel olarak hazırlanan konsept çalışmasında beklenen tasarımın detayları da ortaya çıkmış durumda.

iPhone 12

iPhone 12 Tasarım Detayları Nasıl Olacak?

Tabii ki dikkat çeken en önemli detay ekran tasarımı. Söz konusu akıllı telefonların ekran kısmında çok daha farklı bir yapı kullanıldığı görülüyor. Konsept çalışmasında ince bir çerçeve alanı kullanıldığını görüyoruz.

Çentik alanının kullanılmadığı görülecek ancak ekranın etrafını saracağı görülen ince çerçeve alanının içerisinde yine Face ID sensörlerine yer verildiğini görmek mümkün olabilir. Söz konusu akıllı telefonların arka kısımda ise iPhone 11 serisini olduğu gibi kare şeklinde bir kamera alanı kullandığını göreceğiz.

Kare şeklinde bir kamera alanı ve bu alanın içerisinde de 3 ya da 4 arka kamera kullanıldığını görmek mümkün olacak. Konsept çalışmasında çift kamera kullanılıyor ancak bu modelin ana iPhone 12 akıllı telefonlarına ait olduğunu göreceğiz. Muhtemelen çok sayıda kamera kullanılacak olan telefonlar yine Pro modeller olacak.

3 kameralı ve 4 kameralı bir akıllı telefonla karşı karşıya kalabiliriz. Kasa kısmında da detaylardan söz etmeden geçmeyelim. Kasa kısmında da yeni akıllı telefonların köşeli bir çerçeve yapısına yer verdiğini görmek mümkün olacak.

Daha yuvarlak hatların kullanıldığı bir kasa yapısından çok köşeli bir tasarım kullanıldığını da ekleyelim. Köşeli tasarımın artılarının neler olacağını göreceğiz. Kullanıcılar açısından soracak olursak, iPhone 4 benzeri bir telefon gelmesi çok daha iyi olacak.

Önceki İçerikApple Siri Dünyanın En Çok Kullanılan Sanal Asistanı Oldu
Sonraki İçerikEn iyi iOS Strateji Oyunları
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?