iPhone 12 Fiyatları Bir Kez Daha Sızdı

0
1594

iPhone 12 fiyatlarının nasıl olduğu konusunda daha önce bir sosyal medya paylaşımı yapılmıştı. Bunun haberini sizlere aktarmıştık. Bu haberin sonrasında Front Page Tech çalışanlarından biri olan Jon Prosser yeni bir fiyat paylaşımı yaptı.

iPhone 12 fiyatı ve serinin diğer modelleri için fiyatların sızdırıldığı yeni paylaşım, bu kez fiyat konusunda da ortalığın kızışacağını gösterdi. Her sene çok pahalı iPhone serileri görüyoruz ancak bu kez durum biraz daha farklı olabilir.

iPhone 12 Fiyatları Nasıl?

Fiyatı şaşkınlık yaratan ilk model ana seri olacak. iPhone 12 OLED ekran kullanacak ancak buna rağmen fiyat 649 dolar olacak. 5G destekli ve 5.4 inçlik OLED ekranlı bir telefon için bu fiyat normal aralıkta. Burada mevzu bahis olan iPhone olunca fiyat düşük diyebiliyoruz.

İkinci model 6.1 inç ekranın kullanıldığı OLED ekranlı model olacak. Yine 5G desteğinin öne çıkacağı telefonun fiyatı 749 dolar olacak. 6.1 inç OLED ekran düşünüldüğünde bu rakamda ideal bir rakam olarak karşımıza çıkmış durumda.

iPhone 12 Fiyatları

6.1 inç OLED ekran ve LIDAR tarayıcılı iPhone 12 Pro fiyat kısmında 999 dolar ile karşımıza çıkacak. LIDAR tarayıcısının yer aldığı akıllı telefonun geçen sene ile aynı fiyatla satışa çıkması, yüksek satış rakamlarının elde edilmesi anlamına geliyor.

Son modelimiz iPhone 12 Pro Max akıllı telefonu olacak. 6.7 inçlik OLED panelin yer alacağı Pro Max modelinde 1099 dolar fiyat gelecek. Yine bu telefonda LIDAR tarayıcılı ve 5G destekli olacak.

Özet geçecek olursak 4 model için:

5.4 inç iPhone 12: 649 dolar

6.1 inç iPhone 12: 749 dolar

6.1 inç iPhone 12 Pro: 999 dolar

6.7 inç iPhone 12 Pro Max: 1099 dolar

iPhone 11 ile karşılaştırıldığı zaman, fiyat aralığının çok daha iyi olduğu kesin. Satış rakamlarının ne derece olacağını bilmek zor. Bu liste bize sadece fiyatı vermiyor. Bir yandan da tüm yeni telefonların OLED ekranlı olacağını gösteriyor.

Önceki İçerikiPhone 12 nasıl bir telefon olacak?
Sonraki İçerikmacOS Catalina 10.15.5 beta 3 ile Isınma Sorunu Bitecek
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?