iPhone 12 Ekran Yenileme Hızı Belirlendi

0
1208

Akıllı telefonların ekranları her yeni modelde yeni bir seviyeye getiriliyor. Bu bir alışkanlık, bir dönüşüm haline geldi. Kısa bir özet geçersek önce ekranlarsa LCD teknolojisine alıştı. Birçok telefonda LCD ekran kullanıldı ve en yaygın kullanılan teknoloji oldu. Dönüşüm LED ve OLED ekranlara kadar devam etti.

OLED ekranlarda ise çözünürlük değerleri artmaya başladı. Full HD telefonları nadir görürken, şimdilerde standart Full HD+ çözünürlük. Ekran teknolojisi, çözünürlük değeri derken şimdilerde ekran yenileme hızı üzerine odaklanıldı.

60 Hz ekran yenileme hızı sunan akıllı telefonları geride bırakmaya başladık. 90 Hz ve hatta 120 Hz ekran yenileme hızı bulunan telefonlar yaygınlaşır oldu.

Bunları neden anlattım merak edebilirsiniz. Bunları anlatmamım nedeni iPhone 12 akıllı telefonlarında yaşanacak olan ekran dönüşümü.

Bakın: iPad Modelleri için Yeni Klavye Logitech Combo Touch

iPhone 12 Ekran Yenileme Hızı Nasıl Olacak?

60 Hz ya da 90 Hz ekran yenileme hızları bile geride kalacak. iPhone 12 akıllı telefon modeliyle beraber ekran yenileme hızı 120 Hz+ seviyesine çıkacak. Bu sefer bilgi kesin gibi gözüküyor çünkü bu bilgiyi veren Ekran Tedarikçi Zincirleri Danışmanlığı CEO’su Ross Young.

Paylaşımları, akıllı telefonların birçok sırrını ortaya çıkaran Ice Universe tarafından yapılan bir paylaşım gerçeğin ortaya çıkmasını sağladı.

iPhone 12 ekran yenileme hızı

Ice Universe paylaşımında tüm 120 Hz ekranlı telefonların denendiği, bunların içerisinde en iyisi olanın Galaxy S20 olduğu belirtiliyor.

CEO Ross Young bu paylaşımın altına bir yorum eklemiş. Eklenen yorumda henüz 2020 yılında gelecek tüm 120 Hz telefonların denenmediği vurgulanıyor. Bu telefonlar içerisinde ilk sırada iPhone 12 Pro yer alıyor.

iPhone 12 ekran yenileme hızı

İkinci sırada yer alan telefon ise iPhone 12 Pro Max modeli. En yetkili isimler arasında olarak gösterebileceğimiz CEO Ross Young, yeni iPhone modellerinin en az ikisinde 120 Hz yenileme hızı olacağını bir nevi doğrulamış oldu.

Önceki İçerik2020 iMac Tasarımı Şekillendirildi
Sonraki İçerik2020 MacBook’larında USB 2.0 sorunları ortaya çıkıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?