iPhone 12 Ekran Teknolojisi Hakkında Yeni Detaylar

0
224

iPhone 11 sonrasında önemli tasarım değişiklikleri yapılması beklenen akıllı telefon modellerinden biri olan iPhone 12, şimdiden gündeme gelmeye başladı. Yeni akıllı telefonun teknik özelliklerini gösteren ilk raporlar da yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Son olarak iPhone 12 akıllı telefonların yer alacak olan ekran özelliklerini gösteren yeni bir rapor yayınlandı. Telefonların ekran kısmında zaten bir değişiklik olacağı biliniyordu. Ortaya çıkan yeni raporla beraber bu değişiklik konusunda da detaylar elde edilmiş oldu.

iPhone 12, 120 Hz Yenileme Hızına Sahip Olacak

Son bilgilere göre telefonların ekran kısmında 120 Hz yenileme hızı sunduğu görülecek. 120 Hz yenileme hızı tek artı olmayacak. Bunun yanında iPad Pro modelinde gördüğümüz ekran teknolojisinin iPhone 12 ile iPhone serisine eklenmesi söz konusu.

ProMotion olarak bilinen bu teknoloji, Apple’ın iPhone akıllı telefonlarında değişken ekran yenileme hızları sunmasını sağlayacak. iPhone o anki görüntüyü algılayacak ve görüntüye göre yenileme hızı sunacak.

iPhone 12

Yenileme hızını kendisi ayarlayacak olan ekran, çok daha kusursuz bir görüntü deneyimi sunulmasını sağlayacak. Ekranlar konusunda biraz daha farklı bir model sunacağına kesin gözüyle bakılan Apple’ın, tüm bu yenilikleri sunmak adına LG ve Samsung ile görüşmelere başladığı da söyleniyor. 120 Hz yenileme hızına çıkan ekranları LG’den mi yoksa Samsung’tan mı alacağı bilinmeyen markanın, bu noktada yeni anlaşmalar yapması normal karşılanır.

iPhone 12

Şimdiden ekran özellikleriyle fark yaratacağını düşündüğümüz iPhone 12 akıllı telefon modellerinin 5G artısı, A14 işlemcileri, yenilenmiş iPhone 4 tasarımı, kameralar kısmında yenilikler gibi iddialı değişiklikleri beraberinde getirmesi bekleniyor.

Tabii ki tanıtım tarihi yaklaştıkça iPhone 12 serisi hakkında daha fazla bilgi elde etme şansımız olacak ancak kesin bilgileri 2020 Eylül ayında yapılacak olan tanıtım sonrasında öğreneceğiz.

Önceki İçerikAirPods Pro Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiPhone SE 2 Üretim Tarihi ve Çıkış Tarihi Belli Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?