iPhone 12 Ekran Tasarımı En Net Şekilde Görüntülendi

0
327

iOS 14 kaynak kodları olduğu iddia edilen bazı kodların sızması ve geliştiricilerin incelemeleri sonrasında Apple’ın yeni cihazları için sürekli yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone 12 akıllı telefonlarının ekranlarını gösteren bir ikonun sızdırıldığı açıklandı.

Telefonun ekranında nasıl bir tasarım kullanılacağı konusunda önemli detayların ortaya çıkmasını sağlayan ikonların bazı ipuçlarını da verdiğini söyleyebiliriz.
Paylaşılan bilgilere göre söz konusu akıllı telefonların ekranlarında yine çentik alanı tasarımı kullanılacak. Fakat bu kez çentik alanında önemli bir değişiklik olduğunu göreceğiz. Diğerlerinden farklı olarak bu seride daha küçük bir çentik alanının kullanıldığını görmek mümkün olacak.

iPhone 12 Çentik Alanı Küçülecek

Telefonun ekran kısmında daha küçük bir çentik alanının kullanılması, genel bir tasarım değişikliği sunulacağını göstermekte. Ekran kısmında daha geniş bir kullanım alanını göreceğimiz yeni akıllı telefonların yine çentikli tasarımla geleceği de böylece doğrulanmış oldu.

Bunun dışında arka kapak kısmında sunulan tasarımın da yine değişiklik göstermeyeceğini belirtelim. Kare şeklinde bir kamera alanının kullanıldığı akıllı telefonun, toplamda 4 arka kamera ile geldiğini görmek mümkün olacak.

iPhone 12

İlk üç kameranın yine iPhone 11 Pro serisinde kullanılan kameralarda olduğu gibi görev alacağını göreceğiz. Bunun dışında diğer kamera kısmında ise LIDAR tarayıcıya yer verilecek. Daha önce iPad modelinde de kullanılan LIDAR tarayıcının bu seride de yer alması beklenmekte.

Bunun dışında yeni serinin 4 farklı model olarak gelebileceği konusunda bilgiler de ortaya çıkmış durumda. Buna göre ana modeller 5.4 inç ve 6.1 inç ekran boyutlarına sahip olacak. Serinin Pro modelinde ise 6.1 inçlik ve 6.7 inçlik ekran boyutlarına yer verilecek. Şimdiye kadar 3 farklı modelin geleceğini düşünüyorduk ancak bu kodlar gösteriyor ki 4 farklı model gelebilir.

iOS 14 kaynak kodlarının içerisinde yer alan detaylar şimdilik bu kadar ile sınırlı. Bu detayların ne kadar doğru olduğunu tanıtım sonrasında göreceğiz.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro LiDAR Tarayıcısı Görüldü
Sonraki İçerikiOS 13.4.1 Sürümü Yayınlandı – Değişiklikler Neler?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?