iPhone 12 Ekran Koruyucularının Görseli Paylaşıldı

0
213

Ünlü aksesuar üreticilerinden biri olan Benks, geçtiğimiz gün önemli bir fotoğraf paylaştı ve yeni bir ilan açtı. Firmanın paylaştığı fotoğraf ve açmış olduğu ilan doğrudan iPhone 12 akıllı telefonu ile alakalı oldu.

Yeni akıllı telefon için özel bir ekran koruyucusu hazırladıklarını belirten Benks, bir yandan ekran koruyucusunun fotoğrafını paylaştı ve bir yandan da gerçek olduğu iddia edilen iPhone 12 fotoğrafı paylaşıldı.

iPhone 12 Tasarımı Yine Yeniden Gözler Önünde

Paylaşılan görsel bize farklı bir tasarımı işaret etmiyor. Paylaşılan görsel bize doğrudan sızıntıları işaret ediyor. Görsele baktığınız zaman anlıyorsunuz ki iPhone 12 telefonu, beklendiği gibi düz kasa ile gelecek.

Düz kasa burada çok önemli bir detay olacak. iPhone 11 dahil olmak üzere genel anlamda yeni iPhone modellerinde hafif kavisli yapı ve yuvarlatılmış olan kenarlar kullanılmıştı. Aynı durumun yeni iPhone modellerinde geçerli olmayacağı düşünülüyordu.

Bu telefonlarda daha çok düz ekran yapının kullanılacağı ve köşelerin tamamen düz olacağı söylenmişti. Benks paylaşımı gelen tüm bu sızıntıları doğrulamakta ve yine son tasarımı göstermekte.

Kenarları tamamen düz, kavis olmayan iPhone 5 tasarımını alın iPhone 12 akıllı telefonlarına entegre edin gibi bir durum ortaya çıkmış. Ekranlar düz olduğu gibi kenarlarda çerçeve tipi bakımından düz olarak gözüküyor.

iPhone 12 Benks

Bu ekran koruyucularla paylaşılan görsel tasarım açısından önemli. Niye çünkü önemli bir markadan önemli bir sızıntı. Ama bunun yanında daha önemli olan bir şey var o da aksesuarların çıkış tarihi. Benks ekran koruyucularının ve diğer iPhone 12 aksesuarlarının Eylül ayında satışa çıkacağını açıkladı.

Telefon gelmeden ekran koruyucusunun gelmesi ya da diğer aksesuarların satışa çıkması çok olası değil. Bu da telefonların Eylül ayında satışa çıkacağı iddialarını güçlendirmekte. Hangisi doğru ya da gerçekten telefonlar Eylül ayında mı gelecek biz de emin değiliz.

Fakat artık emin olmaya başladığımız bir konu var ki o da tasarım. Bu kadar üzerinde durulan düz kasa tasarımının bu saatten sonra değişmesi sürpriz olur. Çünkü çok fazla sızıntı var. Her dönem aynısı yaşanıyor ve sızıntılar genelde doğru oluyor.

Önceki İçerikApple Watch 5 Piyasayı Salladı – Yine Apple Birinci
Sonraki İçerikApple Yanlışlıkla iPhone 12 Etkinliğinin Tarihini Gösterdi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?