iPhone 12 Ekran Çentiğine Son Verecek

0
569

Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 12 için geliştirme süreci hızla devam ediyor. iPhone 11 serisinde aldığı eleştirileri değerlendirmesi beklenen Apple’ın ilk olarak tasarım kısmında farklar sunması söz konusu olacak. Zaten konsept çalışmalarını paylaşmıştık. Yeni akıllı telefonların konsept çalışmalarında iPhone 12 akıllı telefonlarının farklı bir çerçeve kullanacağı vurgulanmıştı.

Paylaşılan videolara ve hatta telefonların raporlarında yer alan bilgilere baktığımız zaman üst alanın değişeceğini düşünmüştük. Bugün ortaya çıkan raporlarda yine beklentileri doğruladı. Paylaşılan bilgilere göre yeni seri akıllı telefonlarda bu kez çentik alanı kullanılmayacak. Çentik alanı yerine nasıl bir yapının dikkat çekeceği de yine ortaya çıkan bilgiler arasında.

iPhone 12 Çentik Alanı Yerine Nasıl bir Alternatif Sunacak?

Raporlara göre yeni akıllı telefon modellerinin çentik alanı inceltilecek. Çentik alanının neredeyse hiç kullanılmayacağı ve bu alanın üst çerçeve alanına doğru ince bir çizgi halinde kullanılacağı ortay çıktı. Çentik alanının içerisinde yer alan sensörler ise çok ince bir çizgi şeklinde üst kısma eklenmiş olacak.

Bu tasarımı elde edebilmek için Apple’ın sensörlerin boyutunu küçülteceği de yeni detaylar arasında yer alıyor. Geliştirilmiş olan bir sensör serisinin geliştirileceği düşünülürken, bu durumun Apple’ın telefonların ekran boyutunu değiştirmesine neden olacağı da belirtiliyor.

iPhone 12

Bir kere tüm Phone modelleri için OLED ekran kullanılacak. iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde de OLED ekran kullanılacak. Tam ekran tasarımına yer verilecek olan akıllı telefonların ekran boyutlarının ise değişmesi söz konusu olacak. Buna göre iPhone 12 Pro modelinde 5.4 inçlik bir ekran karşımıza çıkacak.

Bu sene tanıtılan ve geçen sene gelen amiral gemisi akıllı telefon modellerinde 5.8 inçlik ekranlar sunulmuştu. Şimdi ekran kullanım alanının sabit kalması ancak kasa boyutunun düşmesi bekleniyor. iPhone 12 Pro Max akıllı telefon modellerinde ise ekran boyutunun 6.7 inç olarak değişeceği belirtiliyor. Bu seride de ekranın biraz daha geniş olması söz konusu olacak.

iPhone 12 akıllı telefonlarının tüm bu yeniliklerle beraber 2020 yılında tanıtılması bekleniyor. Yine Eylül ayında tanıtımı göreceğiz.

Önceki İçerik“iPhone’unuz Güncellenene Kadar Ultra Geniş Bant Kullanılamaz” Hatası
Sonraki İçerik2019 En İyi Ucuz Apple Watch Kayışları
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?