İPhone 12 Ekran Çentiği Detayları Gözüktü

0
1206

iPhone 12 için çok fazla bilgi gelmeye başladı. Sadece Apple kaynaklarından bilgiler gelmiyor. Telefonun teknik çizimleri de sızdırılmaya başladı. Geçtiğimiz hafta bu konuda bir haber paylaşmış ve telefonun çerçeve yapısı konusunda detayları konuşmuştuk. Yine bir çizim geldi ve iPhone 12 çentik alanı konusunda tasarım yapısı netlik kazandı.

Teknik çizim olduğu iddia edilen görsele göre önemli bir değişiklik bizi bekliyoruz. Telefonun çentik alanının daha farklı bir yapıya sahip olduğunu göreceğiz.

iPhone 12’de Face ID Yerini Koruyacak

iPhone 12 telefonlarında farklı bir yapının sunulması beklenmekteydi. Bazı kaynaklar telefonun çentik alanı kullanmayacağı konusunda iddiaları ortaya atmıştı. Çentik alanının kaldırılması telefonun ekran kısmında daha özgür bir yapının sunulması anlamına geliyordu. Fakat görünen o ki çentik alanı kullanılmaya devam edecek.

Fakat bu kez çentik alanı gözle görülür bir şekilde küçülecek. Peki, yan Face ID sensörleri ne olacak? Takip edenler ya da kullananlar bilecektir Apple’ın çentik alanı kullanması için önemli bir nedeni var. Markanın çentik alanı kullanmasındaki en önemli neden Face ID teknolojisinin sahip olduğu sensörlerine yer vermek. Yeni modelde de bu değişmeyecek.

İPhone 12

Yine çentik alanı içerisinde 6 adet sensör bulunacak. Fark şurada karşımıza çıkıyor ki yeni akıllı telefonlarda sensörler daha yakın kullanılacak. Tek sıra şeklinde ve çok mini boşlukların bulunduğu bir dizilim söz konusu olacak. Bu da demek oluyor ki daha küçük çentik alanıyla beraber aynı teknoloji sunulmaya devam edecek.

Apple’ın tasarımsal açıdan bu ve benzeri oynamalar yapması, yeni akıllı telefonların satış rakamlarının yükselmesine neden olabilir. Daha ne gibi farkların geleceğiniz tanıtımla göreceğiz.

Önceki İçerikAirPods Lite
Sonraki İçerikYeni iPad Air İddiaları Paylaşılmaya Başladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?