iPhone 12 Düşme Testlerinde Sonuç Ne?

0

iPhone 12 düşme testi sonuçlarını merakla bekliyorduk. Daha önce telefonların bükülme testleri, çizilmelere karşı sağlamlık testi gibi bilgileri paylaşmıştık. Şimdi de sıra geldi düşme testlerine. Telefonların düşme testleri sonuçlar sizi şaşırtacak çünkü sonuçlar bir hayli başarılı.

Başta şunu belirtmek isterim ki düşme testleri sonuçlarında hem iPhone 12 akıllı telefonları değerlendiriliyor hem de iPhone 12 Pro akıllı telefonları değerlendiriliyor. Her iki akıllı telefon için de testlerin sonuçları çok başarılı.

iPhone 12 Düşme Testi Sonuçları – Telefonlar Ne Kadar Sağlam?

iPhone 12 düşme testi sonuçlarında önce ana modelden bahsetmek gerekiyor. Ana modelde kulak seviyesinde düşmelere karşı tam olarak koruma sunuluyor.

Telefon kulak seviyesinden düştüğü zaman, ekranda ya da arka kısımda en ufak bir hasar oluşmuyor. Sadece cihazın köşe kısmına denk geldiği için köşe kısımda hafif bir hasar oluşuyor ki bu da zaten gayet normal.

Testi yapan YouTuber telefonu merdivenden aşağı bırakıyor. Telefon merdivenden aşağı atıldığı zamanda herhangi bir hasar oluşmuyor. Sadece en üst basamağa çıkıp buradan telefonu yere bıraktığınız zaman, bu durumda telefonun arka camı çatlıyor.

iPhone 12 düşme testi

Ekran üzerine düşse bile ekran kısmında ise herhangi bir sorun olmuyor. Görünen o ki seramik kalkan koruması tamamen koruma sunmayı başarmış durumda. Tam anlamıyla bir koruma sunan seramik kalkanın, ne kadar başarılı olduğu tartışılmaz.

Tek sorun kasanın alüminyum olması nedeniyle hafif hasarlar oluşuyor olması. iPhone 12 Pro modelinde bu sorun da oluşmuyor. Pro modelinde de aynı yükseklikten düşmelere karşı tam koruma sunuluyor.

Hem ekran kısmında hem de arka kapak kısmında tam koruma sunulmakta. Sadece belli bir yükseklikten sonra arka cam çatlıyor. Bunun dışında Pro modelde çerçeve koruması da temel modele göre daha iyi gözüküyor. Haliyle bu kısımda paslanmaz çelik kullanılması düşmelerden etkilenilmemesine neden oluyor. Sadece hafif boya çizilmeleri oluyor.

iPhone 12 düşme testi göstermiş oldu ki iki akıllı telefon da genel olarak çok dayanıklı. iPhone 11 akıllı telefonlarıyla karşılaştırıldığı zaman bu modeller çok daha başarılı sonuçlar veriyor. Özellikle ekran koruması üst düzey tutulmuş. Seramik kalkan gerçekten başarılı.

Önceki İçerikŞarj Girişi Olmayan iPhone Modelleri Geliyor
Sonraki İçerikiPhone 12 Pil Testi – iPhone 11’e Karşı Durum Ne?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?