iPhone 12 Durmuyor! Satışlar Artmaya Devam Ediyor

0
240

iPhone 13 gelecek gelmesine ama Apple bir model tanıttığı zaman bir diğerini geride bırakmıyor. Yakın zamanda hala iPhone 7 modelinin ilgi çektiğini ve fotoğraf kalitesi ile kendini gösterdiğini paylaşmıştık. Düşünün iPhone 7 diyoruz. Yıllar önce gelen bir telefon. Haliyle en güncel modeli düşündüğümüz zaman durum daha dikkat çekici oluyor. iPhone 12 akıllı telefonları için konuşuyoruz.

En son açıklanan mali verilerde telefonun satışlarının bir hayli iyi gittiği belirtilen akıllı telefonun, 3.çeyrek verilerinin son durumunda da yine liderliği elinde bulundurduğunu ve hala satışların çok yüksek gittiğini görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Apple, Benzersiz Bir Ekran Teknolojisinin Peşinde

iPhone 12 Satışları Hala Çok Yüksek

Birkaç ay sonra iPhone 13 gelecek olmasına karşın 12 serisinin satışları hala yüksek. 26 Haziran ile beraber tamamlanan 3 aylık dönem için açıklanan verilere göre Apple, son seri sayesinde gelirlerini %50 oranında arttırmayı başardı. 39.6 milyar dolara kadar ulaşan iPhone serisi, adeta Apple’ın kasalarını doldurmuş oldu.

Sadece gelir olarak bakmamak gerekiyor. Apple’ın her durumda satışlarını da arttırarak devam ettirdiğini görüyoruz. Adet bazında da bakacak olursak 12 serisi mini hariç tüm modelleriyle daha önceki serileri çoktan geride bıraktı.

iPhone 13 gelecek olmasına rağmen bu sayılar elde ediliyor. Şöyle arada 2 sene olsa ve 2 sene bu telefonla devam edilecek olsa, o zaman satışların geleceği noktayı tahmin etmek bile güçleşmeye başlar.

iPhone 12

iPhone serisinden çıkıp diğer ürünleri de işin içine katmak istersek, yine genel olarak Apple’ın gelirlerini arttırmaya devam ettiğini de söyleyebiliriz. Öyle ki marka tüm ürün sınıflarıyla beraber gelirlerinde %36’lık bir artış yakalamış. Kasasına 81.4 milyar eklemeyi başarmış.

3 aylık veri sonuçlarında açıklanan durumlar bunlar. iPhone 13 sonrasında gelen talepler nasıl değişecek ve 13 serisi ne kadar ilgi çekecek bunu da çok merak ediyoruz. Sonuçta 13 serisinde de büyük bir tasarım değişikliği olmayacak. 12 serisinin bir avantajı vardı o da düz kasaya geçmiş olmasıydı. Böyle bakıldığında iPhone 13 satışları belki bu kadar ses getirmez.

Önceki İçerikApple, Benzersiz Bir Ekran Teknolojisinin Peşinde
Sonraki İçerikKaleido, Kaleido Plus nedir? Aralarındaki farklar
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?