iPhone 12 Bükülme Testi Yayınlandı

1

iPhone 12 bükülme testi, yeni seriler için beklediğimiz önemli bir dayanıklılık testiydi. Telefonların kasası yine alüminyum ama bu ekranlar kısmında seramik bir kalkan var. Bu telefonun genel olarak sağlamlığını arttırdığı gibi bükülme konusunda da daha iyi performans sunmasını sağlayacak bir detay.

Kağıt üzerinde daha dayanıklı bir telefon olması gerekiyor ama gerçekte işler böyle mi bunu yapılan testler söyledi.

iPhone 12 Bükülme Testi Sonuçları Nasıl?

Unbox Therapy YouTube kanalı üzerinden yapılan test, şaşırtıcı sonuçları ortaya çıkarıyor. Şaşırtıcı diyoruz çünkü yeni modelde ciddi oranda fark var. Diğer iPhone modellerine göre çok daha sağlam olduğu gözüken akıllı telefon, bükülme testinden başarılı bir şekilde geçiyor.

Hatta YouTuber işleri biraz ileri götürüyor ve özel bir eldivenle telefonu bükmek için bir hayli güç harcıyor. Eksi iPhone modelleri böyle bir durumda bükülmeye başlıyordu.

Fakat iPhone 12 için aynı şey geçerli değil. Yeni iPhone modellerini zorlamaya rağmen bükmek çok mümkün olmuyor. Zaten telefonların günlük kullanımda bunun üzerinde bir güçle bükülmesi çok mümkün değil. Özel olarak telefonu bükmeye çalışmazsanız ya da bir kaza durumu olmazsa tabii.

Genel anlamda iPhone 12 bükülme testi gayet başarılı sonuçlandı diyebiliriz. Şöyle güzel bir detay daha var ki iPhone 12 akıllı telefonlarında alimünyum çerçeve kullanılmış durumda. Yani aslında bükülecek olsa bu model bükülürdü. Pro modellerinde paslanmaz çelik var ve daha sağlam modeller.

Test sırasında iPhone 12 Pro bükülme testine de yer veriliyor. Temel modelde nasıl herhangi bir sorun meydana gelmiyorsa aynı şekilde Pro modelinde de herhangi bir sorun oluşmuyor. Yine Pro modelinde de tam güç uygulanmasına rağmen kasada herhangi bir eğilme ya da bükülme yaşanmıyor.

Böyle baktığımız zaman Apple bu sefer başarılı olmuş gibi gözüküyor. İnce seri iPad Pro örneğini hatırlıyorum. Tableti ortadan ikiye bile kırabiliyordunuz. Basitçe kırılan bu modellere göre iPhone 12 kasası çok daha sağlam gözüküyor. Düz çerçeve yapısının da buna izin verdiği kesin.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Kullanıcı Yorumları Gelmeye Başladı
Sonraki İçerik4.nesil iPad Air Satışa Çıktı – Fiyatı ve Versiyonlar
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?