iPhone 12 Boya Soyulma Sorunu ile Gündemde

3
3587

iPhone 12 boya sorunu, Apple’ın yeni akıllı telefonlarını bir kez daha gündeme taşıdı. Türkiye’ye telefonlar gelmedi ama ABD kullanıcılarına çoktan ulaşmaya başladı. Kullanıcıların paylaştıkları yorumlar bir yana, telefon hakkında bazı sorun iddiaları da gündeme gelmeye başladı.

Yeni gündem, telefonlarda yaşanan boya soyulma sorunu. İnternette paylaşılan görsellere göre telefon henüz yeni olmasına karşın özellikle kenarlarda boya soyulmaları yaşanıyor.

iPhone 12 Boya Soyulma Sorunu Gerçek mi?

Olayın detayına inmek lazım. Soyulma sorunu teslimatı yapılan ilk modellerde ortaya çıkmadı. Bu sorun Çin’de bir Apple Store merkezinde ortaya çıktı. TechSina isimli bir teknoloji sitesi tarafından resmedilen sorunda, telefonun yanlarının ciddi şekilde aşındığı ve metal renginin gözüktüğü görülüyor.

Böyle bir sorun yaşanmasının nedeninin ise telefonların ele çok alınması gösteriliyor. Yani her gelen telefonu eline aldı ve bir inceledi. Bunun sonucunda boyalar soyuldu.

Tamam ilgi çok yoğun ve Çin gibi kalabalık bir ülke de Apple Store’a gidip telefonları deneyen çok kullanıcı oluyor. Fakat sadece telefonların ele alınması ile boyasının aşınması kabul edilebilir bir durum değil.

iPhone 12 boya soyulması sorunu

Sonuçta bir akıllı telefondan söz ediyoruz ve sürekli elinize alacağınız bir cihaz. Bu demek oluyor ki bir süre sonra sizin kullandığınız iPhone 12 modelinde de boya soyulmaları yaşanabilir. iPhone 12 boya soyulması sorunu tabii ki şu an için kesinleşmiş ve her modelde yaşandığı söylenen bir sorun değil ama kötü senaryoyu düşünürsek Apple’ın çok başı ağrıyacaktır.

iPhone 7 Black versiyonunda da aynı sorunu hatırlıyorum ve o dönem yine bu soyulma sorunları nedeniyle Apple çok eleştiri almıştı. Kozmetik bir sorun olarak geçen boya sıkıntısı nedeniyle birçok kullanıcı cihazlarını geri iade etmeye bile kalkmıştı.

Aynı durumun yaşanacağını söylemek için çok erken ama yine de geçmişte de yaşanan bir sorun olması ve böyle fotoğrafların ortaya çıkması, iPhone 12 için de düşündürmeye başladı. Uzun kullanım testleri bizi bu konuda aydınlatacaktır.

Önceki İçerikiPhone 12 için TBMM’ye Başvuru Yapıldı – Yeni Şartlar mı Geliyor?
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Kullanıcı Yorumları Gelmeye Başladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

3 YORUMLAR

  1. Kesinlikle böyle bir sorun mevcut.Hatta çıplak elle dokunmaksızın koruma kılıfı içinde meydana geldi.Sadece 2 aylık telefonda.Kozmetik hasar işin bahanesi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?