iPhone 12, 5G Telefon Satışlarında Lider Oldu

0
157

5G akıllı telefonlarda yaygın bir şekilde kullanılmaya başlasa da bu teknolojinin yerleşmesi 2020 yılının sonlarını buldu. Artık 5G destekli çok sayıda akıllı telefon var. İlk etapta sadece amiral gemisi akıllı telefonlarda kullanılan teknoloji artık orta segment modellerinde de yaygın bir şekilde kullanılıyor. Yeni teknolojinin desteklendiği serilerden birisi de iPhone 12 oldu.

Apple’ın gecikmeli tanıtmak zorunda kaldığı yeni akıllı telefonu, markanın 5G destekli de ilk akıllı telefonu olmuş oldu. Haliyle bu seri Apple için biraz daha önemli olan bir seri. Counterpoint Research tarafından paylaşılan son veriler ise gecikmeli de gelse markanın yeni akıllı telefonlarının 5G sektörünü de domine ettiğini gösteriyor.

Counterpoint Research Analizlerine Göre Birinci iPhone 12!

Baştan şunu belirtelim ki bu değerlendirme Ekim ayına ait olan bir değerlendirme. Tüm pazarın, tüm zaman verilerini ele almak yanlış bir değerlendirme olur. Telefonların satışa çıktığı Ekim ayı için yapılan değerlendirmede birinci sırada iPhone 12 var.

Bu model listede birinci sırada ve pazar payı olarak da %16’lık bir pazar payına ulaşmış durumda. Birinci sırada yer alan akıllı telefon yeni iPhone modeli ama sürprizler bununla sınırlı değil.

Sıralamada ikinci sıraya geçtiğimiz zaman, ikinci kısımda da iPhone 12 Pro modelinin yer aldığını görüyoruz. Yani Apple listenin ilk iki sırasını tamamen domine etmeyi başarmış. İkinci sırada yer alan Pro modelinin pazar payı da %8 olarak açıklandı.

iPhone 12 5G

İlk iki sırada Apple liderliğini konuşturuyor. Devam edildiği zaman ise markanın en büyük rakibi olan Samsung karşımıza çıkıyor. Samsung, Galaxy Note 20 Ultra ile listede. Bu modelin pazardaki payı ise sadece %4. Bu demek oluyor ki Apple tam anlamıyla tüm pazarı domine etmeyi başarmış.

Tabii ki tekrar tekrar hatırlatmakta yarar var ki Counterpoint Research tarafından yapılan bu değerlendirme sadece Ekim ayını kapsıyor. Yıllık olarak doğru sonuçların alınması için 2021 yılı sonu açıklamaları beklemek. Asıl doğru sonuçları ve durumu o zaman görmüş olacağız.

Önceki İçerikZoom, Apple M1 İşlemci için Güncelleme Aldı
Sonraki İçerikApple Mac Satışlarında Rekor Artış Yaşandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?