iPhone 12, 3D Kamera Sensörleriyle Beraber Gelecek

0
60

iPhone 12 akıllı telefonlarının en çok merak edilen detayı, telefonların kameraları. Telefonda nasıl bir kamera kullanılacağı merakla bekleniyor. Ardı ardına gelen sızıntılar ise yeni akıllı telefonların kameralarının ne kadar iddialı olduğunu göstermiş oldu.

Son bilgilere göre iPhone 12 arka kamerasında ek sensörler bulunacak. Telefonda bu kez 3D ToF sensörlerinin bulunduğunu göreceğiz. 3D ToF sensörlerinin sunmuş olduğu artı da tartışılmaz olacak. Yeni serinin bu konuda nasıl bir artı sunacağından daha detaylı olarak söz edelim.

iPhone 12 Kamera Sistemi Nasıl Olacak?

iPhone 12 akıllı telefonlarında çok sayıda arka kamera kullanılması bekleniyor. Bu kameraların içerisinde 3D ToF sensörlerinin de bulunacak olması, serinin AR gerçeklik konusunda fark yaratacağını gösteriyor.

Şu ana kadar birçok Android akıllı telefon modelinde 3D sensörlerin kullanıldığını gördük ancak tam anlamıyla artırılmış gerçeklik performansının ortaya konulmadığını da gördük. Bu noktada Apple’ın yeni akıllı telefonlarının fark yaratacak şekilde başarılı olması söz konusu olacak.

iPhone 12

Daha önce iPad modellerinde öne çıkarılan AR gerçeklik özelliklerinin yeni seriyle beraber iPhone akıllı telefonlarına da eklendiğini göreceğiz. Yaklaşık 2 yıldır Apple’ın bu sistem üzerinde çalıştığı biliniyor.

iPhone 12 akıllı telefonlarından sonra çalışmaların ne kadar başarılı olduğunu görmek mümkün olacak. Arka kısımda toplamda 4 kamera kullanılacak olan modelin serinin hangi telefonu olacağı ise bilinmiyor. Ana modelde bu yönde bir düzenleme olmayabilir ancak Pro ve Max modelinde 4 arka kamerayı, doğal olarak ToF sensörlerini görebiliriz.

Önceki İçerikiMessage, iOS 14 İşletim Sistemiyle Değişecek
Sonraki İçerikiPhone 9 Tanıtımı Ertelendi – Gerekçe Belli!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?